Słownik NITRYLE co to znaczy.
Słownik NITRYLE. Co znaczy CN; ciecze (R = niższe rodniki alkilowe) albo ciała stałe (R = wyższe.

Czy przydatne?

Definicja NITRYLE

Co to znaczy nitryle: cyjanki org. - związki chem., org. pochodne cyjanowodoru, R-CN; ciecze (R = niższe rodniki alkilowe) albo ciała stałe (R = wyższe rodniki alkilowe i aromatyczne), o ostrym zapachu, bardzo reaktywne: w roztworach wodnych ulegają hydrolizie do kwasów karboksylowych i amin; łatwo polimeryzują. Użytkowane w syntezie związków org. i do otrzymywania tworzyw sztucznych (↑ poliakrylonitryl). Pozyskiwane w reakcji cyjanku sodu albo potasu i fluorowcopochodnych węglowodorów albo aldehydów i cyjanowodoru (cyjanohydryny - hydroksynitryle)

Definicja NITROZYL:
Co to jest określający ↑ tlenek azotu(II), występujący w formie ↑ liganda w ↑ związkach kompleksowych. Zobacz także ekipy funkcyjne; 2) związek kompleksowy zawierający w cząsteczce tlenek azotu(II) jako ligand nitryle.
Definicja NAPALM:
Co to jest glinowych kwasów tłuszczowych (gł. kwasów oleinowego, laurynowego, palmitynowego i stearynowego; ↑ kwasy tłuszczowe) i cykloalifatycznych użytkowanych do zagęszczania paliw ciekłych (na przykład nitryle.
Definicja NAFTALINA:
Co to jest substancja stosowana jako środek chroniący tkaniny przed molami, składająca się gł. z ↑ naftalenu nitryle.
Definicja NIKLOWCE:
Co to jest okresowego, blok d, do której należą następujące pierwiastki: ↑ nikiel, ↑ pallad, ↑ platyna, ↑ ununnil. Wszystkie pierwiastki to metale. Konfiguracje elektronów walencyjnych w stanie fundamentalnym w nitryle.

Czym jest NITRYLE znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: