Słownik NUKLEOZYDY co to znaczy.
Słownik NUKLEOZYDY. Co znaczy tak zwany zasad azotowych (zasad purynowych i zasad pirymidynowych) i.

Czy przydatne?

Definicja NUKLEOZYDY

Co to znaczy nukleozydy: związki chem. należące do ekipy ↑ glikozydów; zbudowane z tak zwany zasad azotowych (zasad purynowych i zasad pirymidynowych) i cukru (↑ rybozy i ↑ deoksyrybozy połączonych wiązaniem N glikozydowym (↑ wiązanie glikozydowe). Do n. należą: adenozyna, guanozyna, cytydyna, urydyna i tymidyna). Estry fosforanowe(V) nukleozydów to ↑ nukleotydy

Definicja NAFTOLE:
Co to jest aromatyczne, α-naftol (1-hydroksynaftalen) i β-naftol (2-hydroksynaftalen). Bezb. substancje krystaliczne o t.t. 280 (α) i 285 (β) °C, t.w. 96 (α) i 123 (β) °C. Pod wpływem mocnych utleniaczy (na nukleozydy.
Definicja NYLON:
Co to jest włókien poliamidowych, pozyskiwanych z kwasu adypinowego i polimetylenoamin. N. należy do pierwszych włókien sztucznych wprowadzonych na rynek, użytkowany jest do wyrobu tkanin, sieci, opon. Nazwa nukleozydy.
Definicja NAPIĘCIE ROZKŁADOWE:
Co to jest przynajmniej sile elektromotorycznej. SEM ogniwa galwanicznego, gdzie, w takich samych uwarunkowaniach ciśnienia, temp. i stężenia, zachodziłaby reakcja mająca przeciwny kierunek niż mechanizm nukleozydy.
Definicja NOBEL:
Co to jest Nobelium), pierwiastek chem., metal, Z = 102, m.at. 259,1u, ekipa ↑ aktynowców. Otrzymany sztucznie w 1957 r. poprzez P.R. Fieldsa i współpracowników (Sztokholm) i w 1958 r. poprzez G.T. Seaborga i nukleozydy.

Czym jest NUKLEOZYDY znaczenie w Definicje chemia N .

  • Dodano:
  • Autor: