Słownik ODKAŻALNIKI co to znaczy.
Słownik ODKAŻALNIKI. Co znaczy bojowymi środkami trującymi dają związki nietoksyczne albo niewiele.

Czy przydatne?

Definicja ODKAŻALNIKI

Co to znaczy odkażalniki: substancje chem. albo ich mieszaniny, które reagując z ↑ bojowymi środkami trującymi dają związki nietoksyczne albo niewiele toksyczne, a tym samym znoszą ich szkodliwe działanie. Główne o. to: ↑ wapno chlorowane, chloraminy B i T, 25% wodny roztwór amoniaku, fenolany i krezolany sodu

Definicja OCTANY:
Co to jest octowego CH3COOH, gdzie kation wodoru ekipy karboksylowej COOH został zastąpiony kationem metalu, na przykład CH3COONa - octan sodu, (CH3COO)2Mg - octan magnezu i tym podobne; b) estry kwasu octowego odkażalniki.
Definicja OLEJE ŚREDNIE:
Co to jest wytwór otrzymywany w trakcie destylacji ↑ mazutu pod zmniejszonym ciśnieniem (↑ destylacja ropy naftowej), t.w. 250÷310°C. Użytkowane do otrzymywania benzyny w procesie ↑ krakingu i ↑ hydrogenacji odkażalniki.
Definicja ORTOKLAZ:
Co to jest minerał z gatunku skaleni, K[AlSi3O8], barwy białoszarej, wspólnie z ↑ albitem i ↑ anortytem stanowi 50% masy skorupy ziemskiej odkażalniki.
Definicja OPALESCENCJA:
Co to jest wywołane rozpraszaniem światła na cząsteczkach koloidalnych. Układ koloidalny jest przezroczysty w świetle przechodzącym i mieni się różnorodnymi barwami, z kolei przy oświetleniu bocznym jest mętny odkażalniki.

Czym jest ODKAŻALNIKI znaczenie w Definicje chemia O .

  • Dodano:
  • Autor: