Słownik OGNIWA co to znaczy.
Słownik OGNIWA. Co znaczy galwaniczne, układy, gdzie energia reakcji chem. jest zamieniana na.

Czy przydatne?

Definicja OGNIWA

Co to znaczy ogniwa: ogniwa elektrochem., akumulatory elektryczne, akumulatory galwaniczne, układy, gdzie energia reakcji chem. jest zamieniana na energię elektryczną. O. złożona jest z dwóch ↑ półogniw, elektrod zanurzonych w układach redoks, połączonych przewodnikiem. Z o. elektrochem. budowane są baterie i akumulatory będące przenośnymi źródłami prądu stałego. Do najpopularniejszych o. należą: ↑ ogniwo Daniella, ↑ ogniwo Leclanchego, ↑ ogniwo Volty, ↑ ogniwo Westona. O. elektrochem. podzielone są na następujące rodzaje: o. tworzenia (chemiczne), gdzie w trakcie wytwarzania prądu zachodzi reakcja powstawania związku chemicznego; o. stężeniowe, zbudowane z jednakowych półogniw, różniących się tylko stężeniem elektrolitu; o. amalgamatowe, gdzie elektrody zbudowane są z dwóch różnych ↑ amalgamatów

Definicja OKRES UKŁADU OKRESOWEGO:
Co to jest okresowym pierwiastków), uporządkowany wg wzrastającej liczby atomowej (Z) poziomy szereg pierwiastków. Atomy pierwiastków znajdujących się w tym samym szeregu mają identyczną liczbę powłok ogniwa.
Definicja OTOCZENIE UKŁADU:
Co to jest wszystko co znajduje się poza ↑ układem ogniwa.
Definicja OLEJE CIĘŻKIE:
Co to jest w trakcie destylacji ↑ mazutu pod zmniejszonym ciśnieniem (↑ destylacja ropy naftowej), t.w. 310÷380°C. Użytkowane do otrzymywania benzyny w procesie ↑ krakingu i ↑ hydrogenacji i jako materiał ogniwa.
Definicja ODPUSZCZANIE METALI:
Co to jest sposób obróbki cieplnej metali i ich stopów, odwrotna do ↑ hartowania. Metal w procesie odpuszczania staje się bardziej miękki i kowalny ogniwa.

Czym jest OGNIWA znaczenie w Definicje chemia O .

  • Dodano:
  • Autor: