Słownik OKSOKWASY co to znaczy.
Słownik OKSOKWASY. Co znaczy połączone są tylko atomy tlenu; na przykład: kwas siarkowy(VI); (2.

Czy przydatne?

Definicja OKSOKWASY

Co to znaczy oksokwasy: (1) kwasy, w cząsteczkach których z atomem centralnym połączone są tylko atomy tlenu; na przykład: kwas siarkowy(VI); (2) kwasy karboksylowe zawierające w cząsteczce w okolicy ekipy karboksylowej co najmniej jedną grupę ketonową (karbonylową); na przykład: kwas 3-oksobutanowy (zwycz.: kwas acetylooctowy) CH3C(O)CH2COOH

Definicja OLSZEWSKI KAROL:
Co to jest 1846-1915) pol. chemik i fizyk, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadził badania w zakresie niskich temp., po raz pierwszy (z Z. Wróblewskim) skroplił powietrze w 1883 r oksokwasy.
Definicja OGNIWA:
Co to jest akumulatory elektryczne, akumulatory galwaniczne, układy, gdzie energia reakcji chem. jest zamieniana na energię elektryczną. O. złożona jest z dwóch ↑ półogniw, elektrod zanurzonych w układach oksokwasy.
Definicja OKSYTOCYNA:
Co to jest peptydów, produkowany poprzez przysadkę mózgową. Związek cykliczny, składający się z ośmiu aminokwasów. W poezji bywa określany jako hormon szczęścia , gdyż szczególnie intensywnie jest wydzielany do oksokwasy.
Definicja OGNIWO VOLTY:
Co to jest nieodwracalne, składające się z płytek cynkowej i miedzianej zanurzonych w roztworze NaCl (albo H2SO4), o schemacie: Zn |NaCl| Cu. Po zamknięciu obwodu zewnętrznego, w rezultacie stworzenia napięcia oksokwasy.

Czym jest OKSOKWASY znaczenie w Definicje chemia O .

  • Dodano:
  • Autor: