Słownik OKSYDOWANIE co to znaczy.
Słownik OKSYDOWANIE. Co znaczy trakcie procesu elektrolizy. Powstały tlenek chroni głębsze warstwy.

Czy przydatne?

Definicja OKSYDOWANIE

Co to znaczy oksydowanie: wytwarzanie warstwy tlenku metalu na powierzchni anody w trakcie procesu elektrolizy. Powstały tlenek chroni głębsze warstwy metalu przed dalszym utlenianiem

Definicja OGNIWA PALIWOWE:
Co to jest energia powstająca w trakcie spalania ulega bezpośredniej przemianie w energię elektryczną. Spalanie dzieje się na elektrodach wykonanych z materiałów spełniających jednocześnie rolę katalizatorów oksydowanie.
Definicja OLEJE SMAROWE:
Co to jest ciekłe, stosowane do eliminowania albo ograniczania tarcia w pracy urządzeń mechanicznych (por. smar). Naturalne o.s. otrzymuje się w rezultacie destylacji ropy naftowej, stanowią one mieszaniny ↑ oksydowanie.
Definicja OSŁONA DIATERMICZNA:
Co to jest osłona układu mająca właściwości doskonałego przewodnika cieplnego. Wykorzystanie o.d. zapewnia najlepszą wymianę energii na sposób ciepła z otoczeniem (utrzymanie równowagi termicznej z otoczeniem oksydowanie.
Definicja OŁOWICA:
Co to jest ołowiem, obejmujące niekorzystny wpływ na krwinki czerwone i układ nerwowy, a również zastępowanie (wskutek podobieństwa jonów na II stopniu utlenienia) wapnia w układzie kostnym, co skutkuje oksydowanie.

Czym jest OKSYDOWANIE znaczenie w Definicje chemia O .

  • Dodano:
  • Autor: