Słownik OKSYTOCYNA co to znaczy.
Słownik OKSYTOCYNA. Co znaczy mózgową. Związek cykliczny, składający się z ośmiu aminokwasów. W.

Czy przydatne?

Definicja OKSYTOCYNA

Co to znaczy oksytocyna: hormon z gatunku peptydów, produkowany poprzez przysadkę mózgową. Związek cykliczny, składający się z ośmiu aminokwasów. W poezji bywa określany jako "hormon szczęścia", gdyż szczególnie intensywnie jest wydzielany do organizmu w chwili orgazmu. O. stosuje się w medycynie jako środek przyspieszający skurcze macicy i pobudzający gruczoły mleczne

Definicja OLEJE ŚREDNIE:
Co to jest wytwór otrzymywany w trakcie destylacji ↑ mazutu pod zmniejszonym ciśnieniem (↑ destylacja ropy naftowej), t.w. 250÷310°C. Użytkowane do otrzymywania benzyny w procesie ↑ krakingu i ↑ hydrogenacji oksytocyna.
Definicja OKTANITROKUBAN:
Co to jest podstawiona ośmioma ↑ekipami nitrowymi, C8(NO2)8; z uwagi na to, iż ekipa nitrowa jest ↑eksplozoforem (a więc nadaje cząsteczce właściwości palne i/albo wybuchowe), o. jest nadzwyczajnie potężnym oksytocyna.
Definicja ODPAROWANIE:
Co to jest roztworów, pozwalająca na wydzielenie z nich nielotnych substancji rozpuszczonych. O. bazuje na całkowitym usunięciu rozpuszczalnika z roztworu drogą ogrzewania. Otrzymany w ten sposób osad stanowi oksytocyna.
Definicja OKTAEDR:
Co to jest jeden z częściej spotykanych kształtów cząsteczek; występuje przy ↑liczbie koordynacji 6 (wszystkie wierzchołki jednakowe!) i stanie ↑hybrydyzacji sp3d2 albo d2sp3. Kształt o. mają między innymi oksytocyna.

Czym jest OKSYTOCYNA znaczenie w Definicje chemia O .

  • Dodano:
  • Autor: