Słownik OKSYTOCYNA co to znaczy.
Słownik OKSYTOCYNA. Co znaczy mózgową. Związek cykliczny, składający się z ośmiu aminokwasów. W.

Czy przydatne?

Definicja OKSYTOCYNA

Co to znaczy oksytocyna: hormon z gatunku peptydów, produkowany poprzez przysadkę mózgową. Związek cykliczny, składający się z ośmiu aminokwasów. W poezji bywa określany jako "hormon szczęścia", gdyż szczególnie intensywnie jest wydzielany do organizmu w chwili orgazmu. O. stosuje się w medycynie jako środek przyspieszający skurcze macicy i pobudzający gruczoły mleczne

Definicja OSM:
Co to jest Osmium), pierwiastek chem., metal, Z = 76, m.at. 190.27u, ekipa ↑ żelazowców. Odkryty poprzez S. Tennanta w 1803 r. W przyrodzie występuje w stanie rodzimym, w stopie z irydem i w minerałach platyny oksytocyna.
Definicja OZONOLIZA:
Co to jest zawierających w swej strukturze wiązania podwójne z ozonem O3. Wykonuje się ją przepuszczając ozon poprzez roztwór związku nienasyconego w kwasie octowym z zawiesiną pyłu cynkowego. W trakcie reakcji oksytocyna.
Definicja OGNIWO LECLANCHEGO:
Co to jest nieodwracalne, zbudowane z elektrody cynkowej zanurzonej w stężonym roztworze NH4Cl i elektrody węglowej (grafit) zanurzonej w porowatej przegrodzie, wypełnionej mieszaniną ↑ węgla aktywnego, MnO2 oksytocyna.
Definicja OCHRONA PRZED KOROZJĄ:
Co to jest mających na celu ochronę elementów wykonanych z metali i ich stopów przed niszczącym działaniem czynników środowiskowych. Należą tu: pokrywanie powierzchni warstwą ochronną (powierzchnię elementów oksytocyna.

Czym jest OKSYTOCYNA znaczenie w Definicje chemia O .

  • Dodano:
  • Autor: