Słownik OLIWA co to znaczy.
Słownik OLIWA. Co znaczy delikatnym smaku, wytłaczany z miąższu owoców drzew roślinnych, znany od.

Czy przydatne?

Definicja OLIWA

Co to znaczy oliwa: 1) Jadalny olej roślinny (t.k. ~0 °C) o żółtej barwie i delikatnym smaku, wytłaczany z miąższu owoców drzew roślinnych, znany od starożytności, użytkowany w celach spożywczych, a również w kosmetyce i lecznictwie. 2) Popularna nazwa nie wszystkich ↑ olejów smarowych

Definicja OLEJE SMAROWE:
Co to jest ciekłe, stosowane do eliminowania albo ograniczania tarcia w pracy urządzeń mechanicznych (por. smar). Naturalne o.s. otrzymuje się w rezultacie destylacji ropy naftowej, stanowią one mieszaniny ↑ oliwa.
Definicja OPIUM:
Co to jest mleczny otrzymywany gł. poprzez nacięcie niedojrzałych owoców (makówek) maku lekarskiego (Papaver somniferum). Szarobrunatne, kuliste bryłki albo czworokątne płytki, o mocnym, charakterystycznym oliwa.
Definicja ODCZYNNIK BENEDICTA:
Co to jest siarczanu(VI) miedzi(II), cytrynianu sodu i węglanu sodu, który służy do wykrywania cukrów redukujących i aldehydów. Ogrzewanie tych związków do wrzenia z dodanym odczynnikiem Benedicta skutkuje oliwa.
Definicja OŁÓW:
Co to jest Plumbum), pierwiastek chem., metal, Z = 82, m.at. 207,2u, ekipa ↑ węglowców. Znany w starożytnym Babilonie i Egipcie. W przyrodzie występuje w formie minerałów, takich jak: galenit, cerusyt, krokoit oliwa.

Czym jest OLIWA znaczenie w Definicje chemia O .

  • Dodano:
  • Autor: