Słownik OŁOWICA co to znaczy.
Słownik OŁOWICA. Co znaczy krwinki czerwone i układ nerwowy, a również zastępowanie (wskutek.

Czy przydatne?

Definicja OŁOWICA

Co to znaczy ołowica: ostre zatrucie ↑ ołowiem, obejmujące niekorzystny wpływ na krwinki czerwone i układ nerwowy, a również zastępowanie (wskutek podobieństwa jonów na II stopniu utlenienia) wapnia w układzie kostnym, co skutkuje negatywne zmiany właściwości mechanicznych kości (kruchość, giętkość)

Definicja OPAL:
Co to jest minerał, SiO2ˇnH2O (zawartość H2O do 20%), kamień półszlachetny; bezb., biały albo różnobarwny, wykazuje zdarzenie ↑ opalescencji ołowica.
Definicja ORTO:
Co to jest określający wzajemnie położenie 1,2-dwóch podstawników w pochodnych benzenu (w skrócie o-). Położenie 1,2-znaczy, iż podstawniki znajdują się przy sąsiednich atomach węgla w pierścieniu. Na przykład ołowica.
Definicja ODPUSZCZANIE METALI:
Co to jest sposób obróbki cieplnej metali i ich stopów, odwrotna do ↑ hartowania. Metal w procesie odpuszczania staje się bardziej miękki i kowalny ołowica.
Definicja OLEJE OPAŁOWE:
Co to jest pozyskiwane w trakcie destylacji ↑ mazutu pod zmniejszonym ciśnieniem (↑ destylacja ropy naftowej) albo pozostałości ↑ krakingu; użytkowane jako materiał opałowy w piecach przemysłowych i w kotłach ołowica.

Czym jest OŁOWICA znaczenie w Definicje chemia O .

  • Dodano:
  • Autor: