Słownik OPALESCENCJA co to znaczy.
Słownik OPALESCENCJA. Co znaczy cząsteczkach koloidalnych. Układ koloidalny jest przezroczysty w.

Czy przydatne?

Definicja OPALESCENCJA

Co to znaczy opalescencja: zdarzenie optyczne wywołane rozpraszaniem światła na cząsteczkach koloidalnych. Układ koloidalny jest przezroczysty w świetle przechodzącym i mieni się różnorodnymi barwami, z kolei przy oświetleniu bocznym jest mętny. Zdarzenie występujące na przykład w ↑ opalach i rozcieńczonym mleku

Definicja ORBITAL MOLEKULARNY WIĄŻĄCY:
Co to jest ↑ sposób orbitali molekularnych) orbital o energii mniejszej od energii każdego z orbitali atomowych, z których został on utworzony. Obsadzenie tego orbitalu poprzez elektrony powiększa ↑ rząd opalescencja.
Definicja OCET:
Co to jest użytkowany w przemyśle spożywczym i gospodarstwie domowym 3÷6% roztwór wodny ↑ kwasu octowego. Spożywanie go w nadmiarze może prowadzić do anemii. Por. esencja octowa opalescencja.
Definicja ORTO:
Co to jest określający wzajemnie położenie 1,2-dwóch podstawników w pochodnych benzenu (w skrócie o-). Położenie 1,2-znaczy, iż podstawniki znajdują się przy sąsiednich atomach węgla w pierścieniu. Na przykład opalescencja.
Definicja ODPAROWANIE:
Co to jest roztworów, pozwalająca na wydzielenie z nich nielotnych substancji rozpuszczonych. O. bazuje na całkowitym usunięciu rozpuszczalnika z roztworu drogą ogrzewania. Otrzymany w ten sposób osad stanowi opalescencja.

Czym jest OPALESCENCJA znaczenie w Definicje chemia O .

  • Dodano:
  • Autor: