Słownik OPIUM co to znaczy.
Słownik OPIUM. Co znaczy niedojrzałych owoców (makówek) maku lekarskiego (Papaver somniferum.

Czy przydatne?

Definicja OPIUM

Co to znaczy opium: wysuszony sok mleczny otrzymywany gł. poprzez nacięcie niedojrzałych owoców (makówek) maku lekarskiego (Papaver somniferum). Szarobrunatne, kuliste bryłki albo czworokątne płytki, o mocnym, charakterystycznym zapachu i bardzo gorzkim smaku. Zawiera powyżej 20 alkaloidów (gł. morfinę (9÷14%; ↑ morfina), narkotynę (9÷10%), kodeinę (do 1%; ↑ kodeina), tebainę (do 1%), papawerynę (do 1%)). Od XIX wieku jest użytkowane jako lek przeciwbólowy, przeciwskurczowy i uspokajający, a również do otrzymywania czystych alkaloidów

Definicja ORBITAL MOLEKULARNY WIĄŻĄCY:
Co to jest ↑ sposób orbitali molekularnych) orbital o energii mniejszej od energii każdego z orbitali atomowych, z których został on utworzony. Obsadzenie tego orbitalu poprzez elektrony powiększa ↑ rząd opium.
Definicja OGNIWO RTĘCIOWO-CYNKOWE:
Co to jest miniaturowe ogniwo użytkowane jako bateria w zegarkach, kalkulatorach i innych niewielkich urządzeniach elektronicznych, zbudowane z cynku osadzonego na wewnętrznej stronie górnej powierzchni obudowy opium.
Definicja OLIGOMERY:
Co to jest cząsteczkowej rzędu od kilkuset do kilkuset tys., pośredniej pomiędzy masą ↑ monomeru a masą ↑ polimeru. Mają swoiste właściwości fizykochem.; nieznaczna zawartość o. w polimerze ułatwia obróbkę opium.
Definicja OKSYTOCYNA:
Co to jest peptydów, produkowany poprzez przysadkę mózgową. Związek cykliczny, składający się z ośmiu aminokwasów. W poezji bywa określany jako hormon szczęścia , gdyż szczególnie intensywnie jest wydzielany do opium.

Czym jest OPIUM znaczenie w Definicje chemia O .

  • Dodano:
  • Autor: