Słownik OSAD co to znaczy.
Słownik OSAD. Co znaczy przykład zlewki, kolby), która może być odsączona dzięki sączka z bibuły.

Czy przydatne?

Definicja OSAD

Co to znaczy osad: nierozp. etap stała znajdująca się na dnie naczynia (na przykład zlewki, kolby), która może być odsączona dzięki sączka z bibuły umieszczonego w szklanym lejku. O. powstaje w trakcie reakcji strącania, w okresie przejścia roztworu nasyconego w przesycony lub rozpuszczania substancji stałej w ilości większej od wynikającej z jej rozpuszczalności w danych uwarunkowaniach temp. i ciśnienia

Definicja ODCZYN ROZTWORU:
Co to jest ustalenie kwasowości roztworu, przeważnie przy zastosowaniu papierków wskaźnikowych. W zależności od wartości ↑ pH roztwór może mieć: odczyn kwaśny (pH < 7), odczyn zasadowy (pH > 7) albo odczyn bez osad.
Definicja OLEJE OPAŁOWE:
Co to jest pozyskiwane w trakcie destylacji ↑ mazutu pod zmniejszonym ciśnieniem (↑ destylacja ropy naftowej) albo pozostałości ↑ krakingu; użytkowane jako materiał opałowy w piecach przemysłowych i w kotłach osad.
Definicja OLSZEWSKI KAROL:
Co to jest 1846-1915) pol. chemik i fizyk, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadził badania w zakresie niskich temp., po raz pierwszy (z Z. Wróblewskim) skroplił powietrze w 1883 r osad.
Definicja ODWODORNIENIE:
Co to jest ↑ dehydrogenacja osad.

Czym jest OSAD znaczenie w Definicje chemia O .

  • Dodano:
  • Autor: