Słownik PAPIER co to znaczy.
Słownik PAPIER. Co znaczy przeróbki włókien pochodzenia roślinnego (włókna celulozowe drewna.

Czy przydatne?

Definicja PAPIER

Co to znaczy papier: wytwór otrzymywany w procesie ↑ spilśniania i dalszej przeróbki włókien pochodzenia roślinnego (włókna celulozowe drewna), mineralnego albo zwierzęcego. Istnieje kilka sposobów klasyfikowania papieru, z racji na: 1) użyty surowiec (ścier drzewny) - bezdrzewny i drzewny; 2) ilościowy skład surowców (na przykład 100% makulaturowy); 3) gramaturę (masę 1m2 papieru) - bibuła (najmniejsza gramatura), papier, karton, tektura (największa gramatura); 4) sposób wykończenia - na przykład gładki, marszczony, kredowy, do pisania, do ksero. Surowcami do produkcji papieru są: masa celulozowa, pozyskiwana w trakcie chemicznej obróbki drewna, ścier drzewny, powstający w trakcie mechanicznej obróbki drewna, makulatura, masa szmaciana i masa słomowa. Do adekwatnie spreparowanej masy dodaje się wypełniacze, klej i barwniki, a otrzymaną masę formuje się we wstęgę i wykańcza powierzchnię. Właściwości papieru zależą od gatunku i rodzaju surowców. Użytkowany w przemyśle drukarskim, do wyrobu materiałów piśmiennych i opakowań

Definicja PLATYNA:
Co to jest Platinum), pierwiastek chem., metal, Z = 78, m.at. 195,08u, ekipa ↑ niklowców. Znana Indianom przed Kolumbem. Odkryta w 1740 r. poprzez A. de Ulloa i Wooda. Występuje w przyrodzie w stanie rodzimym w papier co znaczy.
Definicja PROTEKTORY:
Co to jest wykonane z metali czynnych (na przykład Mg, Zn, Al.) dolutowywane do podziemnych zbiorników, stalowych rurociągów, kadłubów statków (poniżej powierzchni wody), które w zestawionym w ten sposób papier krzyżówka.
Definicja PLAGIOKLAZY:
Co to jest ekipa minerałów, ↑ skalenie papier co to jest.
Definicja PROCES IZOCHORYCZNY:
Co to jest ↑ przemiana izochoryczna papier słownik.

Czym jest PAPIER znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: