Słownik PAPIER co to znaczy.
Słownik PAPIER. Co znaczy przeróbki włókien pochodzenia roślinnego (włókna celulozowe drewna.

Czy przydatne?

Definicja PAPIER

Co to znaczy papier: wytwór otrzymywany w procesie ↑ spilśniania i dalszej przeróbki włókien pochodzenia roślinnego (włókna celulozowe drewna), mineralnego albo zwierzęcego. Istnieje kilka sposobów klasyfikowania papieru, z racji na: 1) użyty surowiec (ścier drzewny) - bezdrzewny i drzewny; 2) ilościowy skład surowców (na przykład 100% makulaturowy); 3) gramaturę (masę 1m2 papieru) - bibuła (najmniejsza gramatura), papier, karton, tektura (największa gramatura); 4) sposób wykończenia - na przykład gładki, marszczony, kredowy, do pisania, do ksero. Surowcami do produkcji papieru są: masa celulozowa, pozyskiwana w trakcie chemicznej obróbki drewna, ścier drzewny, powstający w trakcie mechanicznej obróbki drewna, makulatura, masa szmaciana i masa słomowa. Do adekwatnie spreparowanej masy dodaje się wypełniacze, klej i barwniki, a otrzymaną masę formuje się we wstęgę i wykańcza powierzchnię. Właściwości papieru zależą od gatunku i rodzaju surowców. Użytkowany w przemyśle drukarskim, do wyrobu materiałów piśmiennych i opakowań

Definicja PEPTYZACJA:
Co to jest prowadzących do powiększenia rozdrobnienia cząstek koloidowych, a w pierwszej kolejności mechanizm ponownego przejścia ↑ żelu w ↑ zol. Na przykład nierozp. w wodzie osad Fe(OH)3 wytrząsany z 30 papier.
Definicja PARACETAMOL:
Co to jest związek chem., bezb. kryształy, t.t. 168°C; użytkowany jako aktywny składnik leków o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym i przeciwbólowym papier.
Definicja PIERWIASTEK CHEMICZNY:
Co to jest identycznej liczbie atomowej; najprostsza substancja, której na drodze chemicznej nie da się przekształcić w prostszą. Pierwiastek jest zatem substancją prostą. Definicja pierwiastka wprowadził do papier.
Definicja PRODUKTY REAKCJI:
Co to jest substancje pozyskiwane z substratów w rezultacie reakcji papier.

Czym jest PAPIER znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: