Słownik PAPIER co to znaczy.
Słownik PAPIER. Co znaczy przeróbki włókien pochodzenia roślinnego (włókna celulozowe drewna.

Czy przydatne?

Definicja PAPIER

Co to znaczy papier: wytwór otrzymywany w procesie ↑ spilśniania i dalszej przeróbki włókien pochodzenia roślinnego (włókna celulozowe drewna), mineralnego albo zwierzęcego. Istnieje kilka sposobów klasyfikowania papieru, z racji na: 1) użyty surowiec (ścier drzewny) - bezdrzewny i drzewny; 2) ilościowy skład surowców (na przykład 100% makulaturowy); 3) gramaturę (masę 1m2 papieru) - bibuła (najmniejsza gramatura), papier, karton, tektura (największa gramatura); 4) sposób wykończenia - na przykład gładki, marszczony, kredowy, do pisania, do ksero. Surowcami do produkcji papieru są: masa celulozowa, pozyskiwana w trakcie chemicznej obróbki drewna, ścier drzewny, powstający w trakcie mechanicznej obróbki drewna, makulatura, masa szmaciana i masa słomowa. Do adekwatnie spreparowanej masy dodaje się wypełniacze, klej i barwniki, a otrzymaną masę formuje się we wstęgę i wykańcza powierzchnię. Właściwości papieru zależą od gatunku i rodzaju surowców. Użytkowany w przemyśle drukarskim, do wyrobu materiałów piśmiennych i opakowań

Definicja POLIOKSYMETYLEN, POM:
Co to jest CH2-O-]n, wytwór polimeryzacji ↑ aldehydu mrówkowego o dobrych właściwościach mechanicznych. Użytkowany do wyrobu kształtek technicznych (koła zębate), narzędzi chirurgicznych i protez zębowych papier.
Definicja PARA NASYCONA:
Co to jest w stanie równowagi z cieczą; tzn. w takim, gdy liczba cząstek opuszczających ciecz równa się liczbie cząstek powracających w tym samym czasie do cieczy. Ciśnienie pary nasyconej nazywa się papier.
Definicja POŁYSK METALICZNY:
Co to jest polegająca na odbijaniu światła poprzez powierzchnie metali i nie wszystkich innych substancji (↑ grafit, ↑ fosfor czarny). P.m. związany jest z oddziaływaniem ↑ fotonów, z występującymi w metalu papier.
Definicja PCP:
Co to jest ↑ anielski pył papier.

Czym jest PAPIER znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: