Słownik PARAFINA co to znaczy.
Słownik PARAFINA. Co znaczy smarowych i frakcji ↑ ropy naftowej wrzącej ponad 350°C. W zależności.

Czy przydatne?

Definicja PARAFINA

Co to znaczy parafina: mieszanina stałych węglowodorów pozyskiwana z olejów smarowych i frakcji ↑ ropy naftowej wrzącej ponad 350°C. W zależności od zawartości poszczególnych węglowodorów istnieje tak zwany parafina ciekła, parafina miękka (t.t. 45-50°C), parafina twarda (t.t. 60°C). Użytkowana jako substancja do produkcji świec, past do podłóg, impregnacji i izolacji

Definicja PASYWACJA:
Co to jest albo elektrochem., przeprowadzania substancji (przeważnie metali) w stan pasywny, gdzie jest ona odporna na działanie czynników chem. Metal pokrywa się cienką, szczelną warstwą tlenku albo soli parafina.
Definicja PÓŁMETALE:
Co to jest wykazujące jednocześnie właściwości metali i niemetali. P. są półprzewodnikami; ich przewodnictwo elektryczne jest małe, jednak wzrasta gwałtownie ze wzrostem temp. (przeciwnie niż w razie metali). P parafina.
Definicja POLI(TEREFTALAN ETYLENU):
Co to jest termoplastyczne tworzywo sztuczne, o idealnych właściwościach włóknotwórczych, dużej wytrzymałości mechanicznej i odporności chemicznej (ulega działaniu zasad i fenoli). Włókno (nazwa handlowa parafina.
Definicja PROCES ADIABATYCZNY:
Co to jest ↑ przemiana adiabatyczna parafina.

Czym jest PARAFINA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: