Słownik PARAFINA co to znaczy.
Słownik PARAFINA. Co znaczy smarowych i frakcji ↑ ropy naftowej wrzącej ponad 350°C. W zależności.

Czy przydatne?

Definicja PARAFINA

Co to znaczy parafina: mieszanina stałych węglowodorów pozyskiwana z olejów smarowych i frakcji ↑ ropy naftowej wrzącej ponad 350°C. W zależności od zawartości poszczególnych węglowodorów istnieje tak zwany parafina ciekła, parafina miękka (t.t. 45-50°C), parafina twarda (t.t. 60°C). Użytkowana jako substancja do produkcji świec, past do podłóg, impregnacji i izolacji

Definicja PRAWO AVOGADRA:
Co to jest jedno z fundamentalnych praw gazów idealnych, odkryte poprzez Avogadra w 1811 r. Odpowiednio z p.A. równe objętości różnych gazów w takich samych uwarunkowaniach ciśnienia i temp. zawierają jednakową parafina.
Definicja PEROWSKIT:
Co to jest minerał, CaTiO3, przezroczysty, barwy brunatnej parafina.
Definicja POLIPROPYLEN, PP:
Co to jest termoplastyczne tworzywo sztuczne, o bardzo dużej odporności chem. (ulega jedynie działaniu stężonych kwasów H2SO4 i HNO3) i szerokim zakresie temp. stosowania (-35°C÷130°C). Białożółtawe parafina.
Definicja PLUTON:
Co to jest Plutonium), pierwiastek chem., metal, Z = 94, m.at. 244,064u, ekipa ↑ aktynowców. Otrzymany w 1940 r. poprzez E.M. McMillana, G. Seaborga, J.W. Kennedy´ego i A.C. Wahla (izotop 238Pu, jako wytwór parafina.

Czym jest PARAFINA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: