Słownik PARAFORMALDEHYD co to znaczy.
Słownik PARAFORMALDEHYD. Co znaczy stopniu polimeryzacji wynoszącym około 100, biała substancja.

Czy przydatne?

Definicja PARAFORMALDEHYD

Co to znaczy paraformaldehyd: łańcuchowy polimer formaldehydu (↑ aldehyd mrówkowy) o stopniu polimeryzacji wynoszącym około 100, biała substancja stała. P. powstaje samorzutnie w ciekłym aldehydzie (aczkolwiek mechanizm ten jest reakcją odwracalną, katalizowaną poprzez kwasy), zaś rozpada się, a więc ↑ depolimeryzuje pod wpływem ogrzewania. Zobacz: Polioksymetylen

Definicja POZYTON:
Co to jest antyelektron, elektron nieujemny, e+ - ↑ antycząstka; cząstka elementarna o masie ↑ elektronu, ale o dodatnim ładunku elementarnym. Zderzenie elektronu i pozytonu prowadzi do ich ↑ anihilacji paraformaldehyd.
Definicja PERKIN WILIAM HENRY:
Co to jest z angielskiego:, w 1856 r. odkrył pierwszy barwnik syntetyczny - moweinę, dokonał tego jako student chemii przy doświadczeniach z aniliną (chciał dostać chininę). Do produkcji odkrytego poprzez paraformaldehyd.
Definicja PIROL:
Co to jest heterocykliczny związek aromatyczny z pięcioczłonowym pierścieniem, zawierającym atom azotu Trudno rozp. w wodzie, bezb. ciecz (t.w. 130°C) o polarnej cząsteczce, znacząco stabilniejszej od paraformaldehyd.
Definicja PRAWO ROZCIEŃCZEŃ OSTWALDA:
Co to jest zależność pomiędzy stałą dysocjacji elektrolitu (K), stopniem dysocjacji (α) i stężeniem molowym elektrolitu (c): . P.r.O. sformułowane zostało w 1888 r paraformaldehyd.

Czym jest PARAFORMALDEHYD znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: