Słownik PARAFORMALDEHYD co to znaczy.
Słownik PARAFORMALDEHYD. Co znaczy stopniu polimeryzacji wynoszącym około 100, biała substancja.

Czy przydatne?

Definicja PARAFORMALDEHYD

Co to znaczy paraformaldehyd: łańcuchowy polimer formaldehydu (↑ aldehyd mrówkowy) o stopniu polimeryzacji wynoszącym około 100, biała substancja stała. P. powstaje samorzutnie w ciekłym aldehydzie (aczkolwiek mechanizm ten jest reakcją odwracalną, katalizowaną poprzez kwasy), zaś rozpada się, a więc ↑ depolimeryzuje pod wpływem ogrzewania. Zobacz: Polioksymetylen

Definicja PEHAMETR:
Co to jest przyrząd wykorzystywany do wyznaczania odczynu roztworu, a więc pomiaru pH. To jest zazwyczaj woltomierz z ↑ elektrodą szklaną paraformaldehyd.
Definicja POLIESTRY:
Co to jest sztucznych, pozyskiwanych zazwyczaj poprzez ↑ polikondensację alkoholi albo fenoli wielowodorotlenowych z kwasami polikarboksylowymi albo homopolikondensację hydroksykwasów. P. stosuje się między paraformaldehyd.
Definicja PROMIENIOWANIE RELIKTOWE:
Co to jest szczątkowe, promieniowanie cieplne Wszechświata w dziedzinie mikrofal, przewidziane między innymi poprzez Gamowa, odkryte przypadkowo poprzez Penziasa i Wilsona (1965). P.r. odpowiada temp. 2,7K paraformaldehyd.
Definicja PARACETAMOL:
Co to jest związek chem., bezb. kryształy, t.t. 168°C; użytkowany jako aktywny składnik leków o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym i przeciwbólowym paraformaldehyd.

Czym jest PARAFORMALDEHYD znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: