Słownik PARAMAGNETYK co to znaczy.
Słownik PARAMAGNETYK. Co znaczy występują niesparowane elektrony. Tlenek azotu(IV) NO2 (↑ tlenki.

Czy przydatne?

Definicja PARAMAGNETYK

Co to znaczy paramagnetyk: 1) Związek, przeważnie barwny, w którego cząsteczce występują niesparowane elektrony. Tlenek azotu(IV) NO2 (↑ tlenki azotu), który ma jeden niesparowany elektron, jest brunatnoczerwony, wykazuje jednak skłonność do dimeryzacji i przechodzi w bezb., diamagnetyczny N2O4 - wiązanie w dimerze powstaje w drodze sparowania dwóch elektronów pochodzących z obu cząsteczek NO2. Por. diamagnetyk1. 2) Substancja, która w zewnętrznym polu magnetycznym magnesuje się odpowiednio z tym polem (przeciwnie niż ↑ diamagnetyk2). Po usunięciu zewnętrznego pola namagnesowanie p. zanika kompletnie (w odróżnieniu do ↑ ferromagnetyku). Do p. należą na przykład ↑ tlen cząsteczkowy, ↑ lit, ↑ wapń, ↑ glin

Definicja PRÓBA ZŁOTA (SREBRA):
Co to jest ↑ właściwość probiercza paramagnetyk co to jest.
Definicja PROMIENIE α:
Co to jest ↑ promieniowanie korpuskularne powstające w czasie reakcji jądrowych i termojądrowych, stanowiące strumień cząstek α (↑ heliony paramagnetyk definicja.
Definicja POLIIZOPREN:
Co to jest ↑ kauczuk paramagnetyk co znaczy.
Definicja POŁYSK METALICZNY:
Co to jest polegająca na odbijaniu światła poprzez powierzchnie metali i nie wszystkich innych substancji (↑ grafit, ↑ fosfor czarny). P.m. związany jest z oddziaływaniem ↑ fotonów, z występującymi w metalu paramagnetyk słownik.

Czym jest PARAMAGNETYK znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: