Słownik PEKTYNY co to znaczy.
Słownik PEKTYNY. Co znaczy masach cząsteczkowych 100000÷200000, zbudowanych z kwasu galakturonowego.

Czy przydatne?

Definicja PEKTYNY

Co to znaczy pektyny: roślinne mieszaniny polisacharydów i ich pochodnych, o masach cząsteczkowych 100000÷200000, zbudowanych z kwasu galakturonowego, jego estrów metylowych, arabinozy i galaktozy. P. występują w owocach i warzywach (na skalę techniczną otrzymuje się je z miąższu owoców cytrusowych, jabłek i papki buraczanej); z cukrem tworzą galarety. P. stosuje się w przemyśle spożywczym do produkcji galaret i dżemów, w przemyśle farmaceutycznym i do badań naukowych

Definicja PIPETA:
Co to jest miarowych. Wąska, szklana rurka, wyposażona w zwężenie na jednym końcu i podziałkę, wykorzystywana do odmierzania niewielkich objętości cieczy, zazwyczaj w dziedzinie 1÷25 cm3. Odmianą p. jest p pektyny.
Definicja POLIAMIDY:
Co to jest termoplastycznych polimerów rozp. w kwasach i fenolach, pozyskiwanych poprzez homopolikondensację (↑ polikondensacja) aminokwasów (a więc aminokwasów zawierających grupę karboksylową i grupę aminową pektyny.
Definicja PIERWIASTEK 111:
Co to jest ↑ ununun pektyny.
Definicja POTENCJAŁ PÓŁOGNIWA:
Co to jest elektromotoryczna ogniwa zbudowanego z dwóch półogniw: prawego i lewego. Mierzymy potencjał prawego półogniwa, a półogniwem lewym jest standardowe półogniwo wodorowe (↑ standardowa elektroda wodorowa pektyny.

Czym jest PEKTYNY znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: