Słownik PEPTYDY co to znaczy.
Słownik PEPTYDY. Co znaczy wiązaniem peptydowym -CO-NH-; w razie, gdy liczba takich wiązań w.

Czy przydatne?

Definicja PEPTYDY

Co to znaczy peptydy: pochodne ↑ aminokwasów, gdzie cząsteczki połączone są ↑ wiązaniem peptydowym -CO-NH-; w razie, gdy liczba takich wiązań w cząsteczce jest bardzo spora, nazywa się je polipeptydami). P. otrzymuje się syntetycznie albo poprzez hydrolizę ↑ białek. To są związki o różnorodnym działaniu biologicznym, jak na przykład naturalne p.: ↑ glutation, ↑ insulina, ↑ oksytocyna

Definicja P:
Co to jest znak ↑ fosforu peptydy co to jest.
Definicja PROTEOLIZA:
Co to jest wpływem odpowiednich ↑enzymów. Enzymy proteolityczne, zwane także trawiennymi, podzielone są na dwie ekipy; pierwsza działa na końcówki cząsteczek białka, a druga - wewnątrz łańcucha. Należy do nich peptydy definicja.
Definicja PROWITAMINY:
Co to jest org. przekształcające się w organizmie do odpowiednich ↑ witamin. ↑ Wit. A powstaje w wątrobie z karotenów (dobowe zapotrzebowanie wynosi 5·10-3÷10-2g; ↑ karoteny), a ↑ wit. D powstaje w trakcie peptydy co znaczy.
Definicja PONADTLENKI:
Co to jest zawierające ↑ anionorodnik ponadtlenkowy , charakterystyczne dla w najwyższym stopniu reaktywnych metali z gatunku litowców (↑ potasu, ↑ rubidu i ↑ cezu; ↑ litowce), pozyskiwane w rezultacie spalania peptydy słownik.

Czym jest PEPTYDY znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: