Słownik PEPTYDY co to znaczy.
Słownik PEPTYDY. Co znaczy wiązaniem peptydowym -CO-NH-; w razie, gdy liczba takich wiązań w.

Czy przydatne?

Definicja PEPTYDY

Co to znaczy peptydy: pochodne ↑ aminokwasów, gdzie cząsteczki połączone są ↑ wiązaniem peptydowym -CO-NH-; w razie, gdy liczba takich wiązań w cząsteczce jest bardzo spora, nazywa się je polipeptydami). P. otrzymuje się syntetycznie albo poprzez hydrolizę ↑ białek. To są związki o różnorodnym działaniu biologicznym, jak na przykład naturalne p.: ↑ glutation, ↑ insulina, ↑ oksytocyna

Definicja PRZEMIANA MATERII:
Co to jest reakcji chem., umożliwiają funkcjonowanie organizmu, zachodzą w organizmie żywym z udziałem substancji pobieranych w pokarmach i produktów przekształceń tych pokarmów (trawienia). Polimeryczne peptydy.
Definicja PRZEGRUPOWANIE WEWNĄTRZCZĄSTECZKOWE:
Co to jest ↑ izomeryzacja peptydy.
Definicja PODSTAWNIKI:
Co to jest w chemii org.; określone ekipy atomów połączone z łańcuchem albo pierścieniem związku org., na przykład -OH, -CH3, -Cl i tym podobne (por. ekipy funkcyjne) decydujące o właściwościach danego związku peptydy.
Definicja PRAWA ELEKTROLIZY FARADAYA:
Co to jest poprzez M. Faradaya w 1833 r. Pierwsze p.e.F.: masa m substancji wydzielonej na jednej z elektrod (w procesie utleniania bądź redukcji) jest proporcjonalna do ładunku elektrycznego q, który peptydy.

Czym jest PEPTYDY znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: