Słownik PIGMENT co to znaczy.
Słownik PIGMENT. Co znaczy w wodzie i innych rozpuszczalnikach, użytkowana w produkcji farb i.

Czy przydatne?

Definicja PIGMENT

Co to znaczy pigment: substancja stała o intensywnej barwie, praktycznie nierozp. w wodzie i innych rozpuszczalnikach, użytkowana w produkcji farb i lakierów. Pośród pigmentów nieorg. wyróżniamy naturalne (na przykład kreda) i sztuczne (na przykład biel cynkowa, biel tytanowa). Podobnie pośród pigmentów org. wyróżniamy naturalne (na przykład indygo) i syntetyczne (na przykład ftalocyjaniny)

Definicja PRZEMIANA CHEMICZNA:
Co to jest ↑ reakcja chemiczna pigment co znaczy.
Definicja PROWITAMINY:
Co to jest org. przekształcające się w organizmie do odpowiednich ↑ witamin. ↑ Wit. A powstaje w wątrobie z karotenów (dobowe zapotrzebowanie wynosi 5·10-3÷10-2g; ↑ karoteny), a ↑ wit. D powstaje w trakcie pigment krzyżówka.
Definicja POWŁOKA ELEKTRONOWA:
Co to jest atomowych o tej samej gł. liczbie kwantowej n. Max. liczba elektronów przyporządkowanych orbitalom w powłoce wynosi 2n2. Powłoka zawiera n2 orbitali i n podpowłok. Powłoka bywa także utożsamiana z pigment co to jest.
Definicja PROLINA:
Co to jest pirolidynokarboksylowy, jeden z ↑ aminokwasów, dobrze rozp. w wodzie, ma słodki smak. Składnik wszystkich białek, w szczególności włókienkowych tkanki łącznej i prolamin (białka roślinne). Pochodne p pigment słownik.

Czym jest PIGMENT znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: