Słownik PIPETA co to znaczy.
Słownik PIPETA. Co znaczy w zwężenie na jednym końcu i podziałkę, wykorzystywana do odmierzania.

Czy przydatne?

Definicja PIPETA

Co to znaczy pipeta: jedno z naczyń miarowych. Wąska, szklana rurka, wyposażona w zwężenie na jednym końcu i podziałkę, wykorzystywana do odmierzania niewielkich objętości cieczy, zazwyczaj w dziedzinie 1÷25 cm3. Odmianą p. jest p. miarowa, wykorzystywana do dokładnego odmierzania ściśle ustalonych objętości, na przykład 10, 25, 50 cm3. P. miarowa nie ma podziałki; objętość, do której została wyskalowana, jest oznaczona kreską na rurce. Od zwykłej p. p. miarowa jest różna jeszcze obecnością bańki - rozszerzenie części rurki, stanowiące zbiornik na gł. część odmierzanej cieczy. Pipety poświęcone do odmierzania niewielkich objętości (zazwyczaj poniżej 1 cm3) nazywają się mikropipetami

Definicja PŁOMIEŃ:
Co to jest gazów powstająca w trakcie spalania ciał o różnym stanie skupienia. Utleniacz i paliwo są w p. zmieszane ze sobą albo mieszają się w chwili spalania, a w czasie zachodzących reakcji elementarnych pipeta co to jest.
Definicja PODSTAWOWY WZÓR TEORII KINETYCZNEJ GAZÓW:
Co to jest praw gazu doskonałego; wzór opisujący rozmiar ciśnienia gazu: k - liczba cząsteczek albo atomów gazu, V -objętość, Ek.sr - średnia energia kinetyczna pojedynczej cząsteczki albo atomu gazu pipeta definicja.
Definicja PROMIENIOTWÓRCZOŚĆ:
Co to jest radioaktywność - przemiana ↑ jądra atomowego, której towarzyszy emisja promieniowania (gł. promieni α, β i γ; ↑ promienie α, ↑ promienie β, ↑ promienie γ). Wyróżniamy p. naturalną, gdy nietrwałe pipeta co znaczy.
Definicja PROCES FOTOGRAFICZNY:
Co to jest przebiegających w ↑ emulsji fotograficznej, prowadzących do stworzenia trwałego obrazu. P.f. obejmuje trzy fazy: 1) naświetlanie, w czasie którego pod wpływem światła powstaje obraz utajony; w pipeta słownik.

Czym jest PIPETA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: