Słownik PIPETA co to znaczy.
Słownik PIPETA. Co znaczy w zwężenie na jednym końcu i podziałkę, wykorzystywana do odmierzania.

Czy przydatne?

Definicja PIPETA

Co to znaczy pipeta: jedno z naczyń miarowych. Wąska, szklana rurka, wyposażona w zwężenie na jednym końcu i podziałkę, wykorzystywana do odmierzania niewielkich objętości cieczy, zazwyczaj w dziedzinie 1÷25 cm3. Odmianą p. jest p. miarowa, wykorzystywana do dokładnego odmierzania ściśle ustalonych objętości, na przykład 10, 25, 50 cm3. P. miarowa nie ma podziałki; objętość, do której została wyskalowana, jest oznaczona kreską na rurce. Od zwykłej p. p. miarowa jest różna jeszcze obecnością bańki - rozszerzenie części rurki, stanowiące zbiornik na gł. część odmierzanej cieczy. Pipety poświęcone do odmierzania niewielkich objętości (zazwyczaj poniżej 1 cm3) nazywają się mikropipetami

Definicja PROMIENIOWANIE LASEROWE:
Co to jest promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali rzędu 102÷104 nm produkowane w laserze; p.l. cechuje się wysoką spójnością i monochromatycznością pipeta.
Definicja Pr:
Co to jest znak ↑ prazeodymu pipeta.
Definicja POWINOWACTWO ELEKTRONOWE:
Co to jest umiejętność do przyłączania elektronu poprzez atom danego pierwiastka, mierzona energią takiego procesu przebiegającego w stanie gazowym pipeta.
Definicja PTFE:
Co to jest ↑ teflon pipeta.

Czym jest PIPETA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: