Słownik PIPETA co to znaczy.
Słownik PIPETA. Co znaczy w zwężenie na jednym końcu i podziałkę, wykorzystywana do odmierzania.

Czy przydatne?

Definicja PIPETA

Co to znaczy pipeta: jedno z naczyń miarowych. Wąska, szklana rurka, wyposażona w zwężenie na jednym końcu i podziałkę, wykorzystywana do odmierzania niewielkich objętości cieczy, zazwyczaj w dziedzinie 1÷25 cm3. Odmianą p. jest p. miarowa, wykorzystywana do dokładnego odmierzania ściśle ustalonych objętości, na przykład 10, 25, 50 cm3. P. miarowa nie ma podziałki; objętość, do której została wyskalowana, jest oznaczona kreską na rurce. Od zwykłej p. p. miarowa jest różna jeszcze obecnością bańki - rozszerzenie części rurki, stanowiące zbiornik na gł. część odmierzanej cieczy. Pipety poświęcone do odmierzania niewielkich objętości (zazwyczaj poniżej 1 cm3) nazywają się mikropipetami

Definicja PRÓBA TROMMERA:
Co to jest charakterystyczna związków zawierających grupę aldehydową (por. próba Tollensa), polegająca na dodaniu na przykład badanego monosacharydu do zalkalizowanego roztworu CuSO4, zawierającego wytrącony pipeta.
Definicja POLIMER TERMOUTWARDZALNY:
Co to jest ↑ duroplasty pipeta.
Definicja PATYNA:
Co to jest pokrywająca elementy wykonane z miedzi (na przykład dachy, posągi z brązu), składająca się z mieszaniny węglanu diwodorotlenku dimiedzi(II) Cu2(OH)2CO3 i siarczanu(VI) diwodorotlenku dimiedzi(II) Cu2 pipeta.
Definicja POWIERZCHNIE GRANICZNE ORBITALI ATOMOWYCH:
Co to jest obejmujące taki region przestrzeni, poza którą funkcja falowa jest praktycznie równa zero. O rozmiarach i kształcie obszaru obejmowanego (↑ region orbitalny) poprzez powierzchnie graniczne informują pipeta.

Czym jest PIPETA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: