Słownik PIPETA co to znaczy.
Słownik PIPETA. Co znaczy w zwężenie na jednym końcu i podziałkę, wykorzystywana do odmierzania.

Czy przydatne?

Definicja PIPETA

Co to znaczy pipeta: jedno z naczyń miarowych. Wąska, szklana rurka, wyposażona w zwężenie na jednym końcu i podziałkę, wykorzystywana do odmierzania niewielkich objętości cieczy, zazwyczaj w dziedzinie 1÷25 cm3. Odmianą p. jest p. miarowa, wykorzystywana do dokładnego odmierzania ściśle ustalonych objętości, na przykład 10, 25, 50 cm3. P. miarowa nie ma podziałki; objętość, do której została wyskalowana, jest oznaczona kreską na rurce. Od zwykłej p. p. miarowa jest różna jeszcze obecnością bańki - rozszerzenie części rurki, stanowiące zbiornik na gł. część odmierzanej cieczy. Pipety poświęcone do odmierzania niewielkich objętości (zazwyczaj poniżej 1 cm3) nazywają się mikropipetami

Definicja POLIKONDENSACJA:
Co to jest ↑ reakcja polikondensacji pipeta.
Definicja POLI(OCTAN WINYLU):
Co to jest OOCCH3)-]n, termoplastyczne tworzywo sztuczne. W zależności od metody otrzymywania może być miękki, ciągliwy albo kruchy; p. jest palny i niewiele odporny chem. (ulega działaniu kwasów, zasad pipeta.
Definicja PROCES IZOCHORYCZNY:
Co to jest ↑ przemiana izochoryczna pipeta.
Definicja PARA:
Co to jest określający wzajemnie położenie 1,4-dwóch podstawników w pochodnych benzenu (w skrócie p-). Położenie 1,4-znaczy, iż podstawniki znajdują się przy atomach węgla położonych w pierścieniu naprzeciwko pipeta.

Czym jest PIPETA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: