Słownik PIRAMIDA co to znaczy.
Słownik PIRAMIDA. Co znaczy cząsteczek; rozróżnia się różne p. w zależności od kształtu podstawy.

Czy przydatne?

Definicja PIRAMIDA

Co to znaczy piramida: odmiennie ostrosłup, jeden ze spotykanych kształtów cząsteczek; rozróżnia się różne p. w zależności od kształtu podstawy, co w razie związków chemicznych zależy od ↑liczby koordynacji i stanu hybrydyzacji (↑hybrydyzacja orbitali atomowych) atomu centralnego. Na przykład hybrydyzacja sp3 i LK = 3 odpowiada p. trygonalnej (na przykład amoniak NH3); taki sam kształt występuje przy tej samej hybrydyzacji i LK = 4, gdy jeden z wierzchołków jest inny niż reszta (na przykład chlorometan CH3Cl). Jako jeden z mniej symetrycznych kształtów cząsteczki występuje zazwyczaj przy obecności niewiążących par elektronowych (↑elektrony niewiążące), na przykład w razie tetrafluorku siarki SF4, który jest p. tetragonalną (hybrydyzacja dsp3, lecz LK = 4)

Definicja PIROP:
Co to jest minerał z gatunku ↑ granatów, kamień półszlachetny, Mg3Al2[SiO4]3; przezroczysty, barwy różowoczerwonej albo czerwonej piramida.
Definicja POLIMORFIZM:
Co to jest samej substancji w różnych postaciach krystalograficznych. Poszczególne postacie nazywa się odmianami polimorficznymi, do których należą na przykład: diament i grafit; siarka rombowa; piryt FeS2 piramida.
Definicja PROMIENIOWANIE RELIKTOWE:
Co to jest szczątkowe, promieniowanie cieplne Wszechświata w dziedzinie mikrofal, przewidziane między innymi poprzez Gamowa, odkryte przypadkowo poprzez Penziasa i Wilsona (1965). P.r. odpowiada temp. 2,7K piramida.
Definicja PLEKSIGLAS:
Co to jest ↑ szkło organiczne piramida.

Czym jest PIRAMIDA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: