Słownik PIRANOZA co to znaczy.
Słownik PIRANOZA. Co znaczy zawierających przynajmniej pięć atomów węgla. Pierścień piranozowy jest.

Czy przydatne?

Definicja PIRANOZA

Co to znaczy piranoza: pierścieniowa, tautomeryczna odmiana cukrów prostych, zawierających przynajmniej pięć atomów węgla. Pierścień piranozowy jest sześcioczłonowy i złożona jest z pięciu atomów węgla i jednego atomu tlenu. Jeżeli monosacharyd liczy więcej niż 5 atomów węgla, wówczas w pierścieniu piranozowym występują podstawniki. Pierścień piranozowy powstaje w rezultacie powstawania wewnątrzcząsteczkowych wiązań półacetalowych (↑ hemiacetal), zaś jego nazwa pochodzi od piranu (sześcioczłonowego ↑ związku heterocyklicznego z atomem tlenu), który piranozy przypominają. Por. furanoza

Definicja PROT:
Co to jest 1H albo H, (z łaciny Hydrogenium), izotop wodoru zawierający w jądrze jeden proton; m.at. = 1,007825u. Zawartość wodoru (protu) w naturalnym wodorze wynosi 99,984%. W najwyższym stopniu piranoza.
Definicja Po:
Co to jest znak ↑ polonu piranoza.
Definicja PROUST JOSEPH LOUIS:
Co to jest franc. Prof. chemii w szkole artyleryjskiej w Segowii (1777-1791) i Szkole Centralnej w Madrycie (1791-1808), członek francuskiej Akademii Nauk (od 1816 r.). Opierając się na ↑ analizy ilościowej piranoza.
Definicja PYREX:
Co to jest glinowe; przykładowy skład: SiO2 - 80,8%, Al2O3 - 2,7%, B2O3 - 11,5%, Na2O - 3,8%, K2O - 0,8%, As2O3 - 0,4%; typ ↑ szkła laboratoryjnego o dużej wytrzymałości mechanicznej i termicznej - temp piranoza.

Czym jest PIRANOZA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: