Słownik PIROKATECHINA co to znaczy.
Słownik PIROKATECHINA. Co znaczy fenole). Bezb. kryształy średnio, rozp. w wodzie, t.t. 185°C, t.w.

Czy przydatne?

Definicja PIROKATECHINA

Co to znaczy pirokatechina: o-dihydroksybenzen, związek należący do polifenoli (↑ fenole). Bezb. kryształy średnio, rozp. w wodzie, t.t. 185°C, t.w. 240 °C. Pozyskiwana poprzez hydrolizę o dichlorobenzenu albo stapianie kwasu o-hydroksybenzenosulfonowego z NaOH. Łatwo ulega utlenieniu, na przykład ogrzewana z Ag2O w eterze daje o-benzochinon (związek z dwoma ekipami karbonylowymi w pierścieniu sześcioatomowym)

Definicja POWŁOKA ZIEMSKA:
Co to jest ↑ skorupa ziemska pirokatechina.
Definicja PARAMAGNETYK:
Co to jest przeważnie barwny, w którego cząsteczce występują niesparowane elektrony. Tlenek azotu(IV) NO2 (↑ tlenki azotu), który ma jeden niesparowany elektron, jest brunatnoczerwony, wykazuje jednak skłonność pirokatechina.
Definicja PENICYLINY:
Co to jest antybiotyków należących do ↑ amidów. Naturalna penicylina produkowana jest na przykład poprzez nie wszystkie szczepy drożdży z rodzaju Penicillium i została odkryta w 1929 r. poprzez A. Fleminga pirokatechina.
Definicja PRAWO STOSUNKÓW OBJĘTOŚCIOWYCH:
Co to jest relacja stechiometryczny reagentów gazowych wyrażony jest małymi liczbami całkowitymi (w takich samych uwarunkowaniach ciśnienia i temp.). Na przykład 3 obj. wodoru reagują z 1 obj. azotu tworząc 2 pirokatechina.

Czym jest PIROKATECHINA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: