Słownik PIROKATECHINA co to znaczy.
Słownik PIROKATECHINA. Co znaczy fenole). Bezb. kryształy średnio, rozp. w wodzie, t.t. 185°C, t.w.

Czy przydatne?

Definicja PIROKATECHINA

Co to znaczy pirokatechina: o-dihydroksybenzen, związek należący do polifenoli (↑ fenole). Bezb. kryształy średnio, rozp. w wodzie, t.t. 185°C, t.w. 240 °C. Pozyskiwana poprzez hydrolizę o dichlorobenzenu albo stapianie kwasu o-hydroksybenzenosulfonowego z NaOH. Łatwo ulega utlenieniu, na przykład ogrzewana z Ag2O w eterze daje o-benzochinon (związek z dwoma ekipami karbonylowymi w pierścieniu sześcioatomowym)

Definicja PROSZEK DO PIECZENIA:
Co to jest którego gł. składnikami są wodorowęglan sodu (NaHCO3), węglan albo wodorowęglan amonu ((NH4)2HCO3, NH4HCO3). Użytkowany w celu uzyskania dobrze wyrośniętego ciasta. System działania p.d.p. bazuje na pirokatechina co to jest.
Definicja PARA WODNA:
Co to jest gazowym, substancja bezwonna i bezb. (przezroczysta) w przeciwieństwie od ↑ mgły; białe obłoki unoszące się nad gotowaną wodą, popularnie nazywane parą, składają się w rzeczywistości z zawiesiny pirokatechina definicja.
Definicja PIERWIASTEK 110:
Co to jest ↑ ununuil pirokatechina co znaczy.
Definicja PIPETA:
Co to jest miarowych. Wąska, szklana rurka, wyposażona w zwężenie na jednym końcu i podziałkę, wykorzystywana do odmierzania niewielkich objętości cieczy, zazwyczaj w dziedzinie 1÷25 cm3. Odmianą p. jest p pirokatechina słownik.

Czym jest PIROKATECHINA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: