Słownik PIROL co to znaczy.
Słownik PIROL. Co znaczy pierścieniem, zawierającym atom azotu Trudno rozp. w wodzie, bezb. ciecz.

Czy przydatne?

Definicja PIROL

Co to znaczy pirol: azol, heterocykliczny związek aromatyczny z pięcioczłonowym pierścieniem, zawierającym atom azotu Trudno rozp. w wodzie, bezb. ciecz (t.w. 130°C) o polarnej cząsteczce, znacząco stabilniejszej od cząsteczki cyklopentadienu (co wynika z jej ↑ aromatyczności). W środowisku kwaśnym błyskawicznie ulega polimeryzacji. Wrażliwy na działanie utleniaczy, na powietrzu przechodzi w ciemne polimeryczne produkty utlenienia. Redukuje się pod wpływem wodoru wobec katalizatora i innych silnych reduktorów. Otrzymywany przemysłowo w reakcji ↑ furanu z amoniakiem

Definicja POŁYSK METALICZNY:
Co to jest polegająca na odbijaniu światła poprzez powierzchnie metali i nie wszystkich innych substancji (↑ grafit, ↑ fosfor czarny). P.m. związany jest z oddziaływaniem ↑ fotonów, z występującymi w metalu pirol.
Definicja PROMIENIE ROENTGENA:
Co to jest promieniowanie elektromagnetyczne o długości fal 10-9÷6·10-12m, powstają w trakcie bombardowania metali elektronami przyspieszonymi napięciem 10÷500kV. W lampie rentgenowskiej promienie X powstają w pirol.
Definicja PARACELSUS:
Co to jest Theophrastus Bombastus von Hohenheim (1493-1541); niem. przyrodoznawca, doktor i filozof uważany za twórcę jatrochemii (poglądu, iż gł. zadaniem chemii jest preparowanie leków i wyjaśnianie pirol.
Definicja POZIOM ORBITALNY:
Co to jest opisywanego orbitalem o ustalonych wartościach ↑ liczb kwantowych, zwana także poziomem energetycznym. W izolowanym atomie energia ta jest taka sama dla danej ↑ podpowłoki, lecz w zewnętrznym polu pirol.

Czym jest PIROL znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: