Słownik PIRYDYNA co to znaczy.
Słownik PIRYDYNA. Co znaczy sześcioczłonowym pierścieniem, zawierającym atom azotu Znacząco.

Czy przydatne?

Definicja PIRYDYNA

Co to znaczy pirydyna: azyna, heterocykliczny związek aromatyczny z sześcioczłonowym pierścieniem, zawierającym atom azotu Znacząco silniejsza zasada niż ↑ pirol, gdyż w jej cząsteczce wolna para elektronów azotu nie wchodzi w skład sekstetu aromatycznego i może przyłączać proton. Polarna ciecz (t.t. -42°C, t.w. 115°C), bardzo dobrze rozp. w wodzie. Reaguje z amidkiem sodowym NaNH2 (powszechnie używana w przemyśle reakcja Cziczibabina), bardzo trudno utlenia się (jej pierścień aromatyczny pozostaje w takich reakcjach zazwyczaj nienaruszony). Tworzy sole zawierające kation pirydyniowy (z dodatnim ładunkiem na atomie azotu). Użytkowana w preparatach chwastobójczych i w medycynie, a pozyskiwana ze smoły pogazowej albo sztucznie

Definicja PIERWIASTKI BIOGENNE:
Co to jest konieczne do życia roślin i zwierząt. P.b. dla roślin to: węgiel, tlen, wodór, azot, siarka, fosfor, sód, potas, magnez, wapń, żelazo, mangan, miedź, cynk, bor, krzem, molibden, chlor. P.b. dla pirydyna.
Definicja PROCH BEZDYMNY:
Co to jest o barwie od żółtozielonej do brunatnej, który w czasie spalania daje wyłącznie produkty gazowe (por. proch czarny). P.b. wytwarza się zazwyczaj z ↑ nitrocelulozy, niekiedy z dodatkiem ↑ pirydyna.
Definicja Pa:
Co to jest znak ↑ protaktynu pirydyna.
Definicja POLIMERAZY:
Co to jest nić komplementarną (↑komplementarność) ↑kwasów nukleinowych opierając się na nici wzorcowej kwasu. Rozróżnia się dwie ekipy p.: p. DNA i p. RNA, w zależności od tego, czy matrycą jest DNA, czy RNA pirydyna.

Czym jest PIRYDYNA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: