Słownik PIRYDYNA co to znaczy.
Słownik PIRYDYNA. Co znaczy sześcioczłonowym pierścieniem, zawierającym atom azotu Znacząco.

Czy przydatne?

Definicja PIRYDYNA

Co to znaczy pirydyna: azyna, heterocykliczny związek aromatyczny z sześcioczłonowym pierścieniem, zawierającym atom azotu Znacząco silniejsza zasada niż ↑ pirol, gdyż w jej cząsteczce wolna para elektronów azotu nie wchodzi w skład sekstetu aromatycznego i może przyłączać proton. Polarna ciecz (t.t. -42°C, t.w. 115°C), bardzo dobrze rozp. w wodzie. Reaguje z amidkiem sodowym NaNH2 (powszechnie używana w przemyśle reakcja Cziczibabina), bardzo trudno utlenia się (jej pierścień aromatyczny pozostaje w takich reakcjach zazwyczaj nienaruszony). Tworzy sole zawierające kation pirydyniowy (z dodatnim ładunkiem na atomie azotu). Użytkowana w preparatach chwastobójczych i w medycynie, a pozyskiwana ze smoły pogazowej albo sztucznie

Definicja PRAWO NIEZMIENNOŚCI PIERWIASTKÓW:
Co to jest chem. i przemian fazowych (topnienie, parowanie i tym podobne) pierwiastki chem. pozostają niezmienne, a mówiąc ściślej - ich zręby atomowe nie podlegają żadnym zmianom. Innymi słowy atom, na pirydyna.
Definicja PALIWA:
Co to jest naturalne albo syntetyczne i ich mieszaniny użytkowane do wytwarzania energii w procesie ich spalania (p. konwencjonalne) albo w rezultacie zachodzących w nich ↑ przemian jądrowych. Z racji na stan pirydyna.
Definicja PRAWO STOSUNKÓW STAŁYCH:
Co to jest ↑ prawo stałości składu pirydyna.
Definicja PIERWIASTEK 111:
Co to jest ↑ ununun pirydyna.

Czym jest PIRYDYNA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: