Słownik PLASTYFIKATOR co to znaczy.
Słownik PLASTYFIKATOR. Co znaczy polimerów, na przykład poli(chlorku winylu), kauczuków i lakierów.

Czy przydatne?

Definicja PLASTYFIKATOR

Co to znaczy plastyfikator: zmiękczacz, substancja stosowana do zmiękczania twardych polimerów, na przykład poli(chlorku winylu), kauczuków i lakierów, ułatwiająca ich przeróbkę i rozszerzająca zakres stosowalności. P. powinien charakteryzować się wysoką t.t. albo niską lotnością. Znane są p. naturalne (olej rycynowy albo słonecznikowy) i syntetyczne (estry, ketony, wyższe alkohole, na przykład trudno lotne estry kwasów dikarboksylowych z alkoholami C6÷C10, w szczególności ftalany)

Definicja POLI(OCTAN WINYLU):
Co to jest OOCCH3)-]n, termoplastyczne tworzywo sztuczne. W zależności od metody otrzymywania może być miękki, ciągliwy albo kruchy; p. jest palny i niewiele odporny chem. (ulega działaniu kwasów, zasad plastyfikator.
Definicja PIROL:
Co to jest heterocykliczny związek aromatyczny z pięcioczłonowym pierścieniem, zawierającym atom azotu Trudno rozp. w wodzie, bezb. ciecz (t.w. 130°C) o polarnej cząsteczce, znacząco stabilniejszej od plastyfikator.
Definicja PRZEMIANA ADIABATYCZNA:
Co to jest adiabatyczny - przemiana termodynamiczna przebiegająca bez zamiany masy i energii pomiędzy układem a otoczeniem na sposób ciepła z zastosowaniem ↑ osłony adiabatycznej. W trakcie p.a. gazu plastyfikator.
Definicja PRACA OBJĘTOŚCIOWA:
Co to jest poprzez rozprężający się gaz w układzie składającym się z gazu w cylindrze zamkniętym tłokiem (poruszającym się bez tarcia), obciążonym ciśnieniem p mniejszym od ciśnienia gazu. W najprostszym ujęciu plastyfikator.

Czym jest PLASTYFIKATOR znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: