Słownik PLAZMA co to znaczy.
Słownik PLAZMA. Co znaczy składający się z w przybliżeniu równoważnej ilości elektronów i jąder.

Czy przydatne?

Definicja PLAZMA

Co to znaczy plazma: czwarty ↑ stan skupienia materii, zjonizowany gaz, składający się z w przybliżeniu równoważnej ilości elektronów i jąder atomowych pozbawionych otoczek elektronowych, powstający w uwarunkowaniach wysokiego ciśnienia i temp. (10.000÷1.000.000 K), a w przyrodzie występuje na przykład w nie wszystkich obszarach przestrzeni kosmicznej albo we wnętrzu gwiazd. Pod względem właściwości elektrycznych i magnetycznych plazma przypomina nie wszystkie metale, tzn. przewodzi prąd i reaguje na zewnętrzne pole magnetyczne. Ta ostatnia właściwość umożliwia wytwarzanie i przechowywanie plazmy w uwarunkowaniach ziemskich (jest ona utrzymywana w urządzeniach wytwarzających specjalnie modulowane pole magnetyczne)

Definicja PIASEK:
Co to jest luźna skała osadowa zbudowana z ziaren o średnicy do 2 mm, gł. składnik - tlenek krzemu; użytkowany gł. w budownictwie i przemyśle szklarskim plazma.
Definicja POLIMERAZY:
Co to jest nić komplementarną (↑komplementarność) ↑kwasów nukleinowych opierając się na nici wzorcowej kwasu. Rozróżnia się dwie ekipy p.: p. DNA i p. RNA, w zależności od tego, czy matrycą jest DNA, czy RNA plazma.
Definicja PROMIENIOWANIE KOSMICZNE:
Co to jest o bardzo sporych energiach dochodzące na Ziemię z przestrzeni kosmicznej (średnio w 1 cm3 znajduje się 1 cząstka). W konsekwencji oddziaływania p.k. z materią tworzą się wysokoenergetyczne cząstki plazma.
Definicja PIGMENT:
Co to jest intensywnej barwie, praktycznie nierozp. w wodzie i innych rozpuszczalnikach, użytkowana w produkcji farb i lakierów. Pośród pigmentów nieorg. wyróżniamy naturalne (na przykład kreda) i sztuczne (na plazma.

Czym jest PLAZMA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: