Słownik PLAZMA co to znaczy.
Słownik PLAZMA. Co znaczy składający się z w przybliżeniu równoważnej ilości elektronów i jąder.

Czy przydatne?

Definicja PLAZMA

Co to znaczy plazma: czwarty ↑ stan skupienia materii, zjonizowany gaz, składający się z w przybliżeniu równoważnej ilości elektronów i jąder atomowych pozbawionych otoczek elektronowych, powstający w uwarunkowaniach wysokiego ciśnienia i temp. (10.000÷1.000.000 K), a w przyrodzie występuje na przykład w nie wszystkich obszarach przestrzeni kosmicznej albo we wnętrzu gwiazd. Pod względem właściwości elektrycznych i magnetycznych plazma przypomina nie wszystkie metale, tzn. przewodzi prąd i reaguje na zewnętrzne pole magnetyczne. Ta ostatnia właściwość umożliwia wytwarzanie i przechowywanie plazmy w uwarunkowaniach ziemskich (jest ona utrzymywana w urządzeniach wytwarzających specjalnie modulowane pole magnetyczne)

Definicja PASTELE:
Co to jest ↑ farby plazma.
Definicja POWŁOKA WALENCYJNA:
Co to jest powłoka elektronowa zawierająca ↑ elektrony walencyjne plazma.
Definicja PROMIENIOWANIE JONIZUJĄCE:
Co to jest wysokoenergetyczne promieniowanie elektromagnetyczne, obejmujące między innymi ↑ promienie γ i ↑ promienie Roentgena albo korpuskularne - na przykład ↑ promienie β plazma.
Definicja POTENCJAŁ STANDARDOWY ELEKTRODY:
Co to jest εo półogniwa (elektrody metalicznej) mierzona w roztworach jednomolowych (a ściślej, w roztworach o ↑ aktywności równej 1) względem standardowej elektrody wodorowej, której potencjał przyjęto za plazma.

Czym jest PLAZMA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: