Słownik PŁOMIEŃ co to znaczy.
Słownik PŁOMIEŃ. Co znaczy ciał o różnym stanie skupienia. Utleniacz i paliwo są w p. zmieszane ze.

Czy przydatne?

Definicja PŁOMIEŃ

Co to znaczy płomień: świecąca mieszanina gazów powstająca w trakcie spalania ciał o różnym stanie skupienia. Utleniacz i paliwo są w p. zmieszane ze sobą albo mieszają się w chwili spalania, a w czasie zachodzących reakcji elementarnych wydziela się spora liczba energii w formie ciepła i światła. P. można podzielić na dyfuzyjne (w razie których prędkość spalania kontrolowana jest poprzez mechanizmy dyfuzji składników) i kinetyczne (w razie których o szybkości spalania decydują szybkości reakcji zachodzących w p.) - na przykład p. laminarne. P. spalającego się gazu w palniku Bunsena posiada - w razie maksymalnej ilości doprowadzanego powietrza - stożek (strefę) wewnętrzny (jasno-błękitny) i stożek (strefę) zewnętrzny. W palniku Mékera szczególna siatka rozbija stożek wewnętrzny płomienia na sporo niższych stożków, poprzez co prawie cały płomień ma jednolitą i wyższą temperaturę (do 1750°C; temp. płomienia palnika Bunsena wynosi do 1500°C). Substancja wprowadzona do p. (na przykład na druciku platynowym) może ulegać redukcji w stożku wewnętrznym albo utlenianiu w stożku zewnętrznym

Definicja PROCES ENDOENERGETYCZNY:
Co to jest przemiana, w rezultacie której energia jest pochłaniana poprzez układ na sposób ciepła, na przykład w celu podtrzymania przebiegu odpowiedniej reakcji, rozpuszczenia kryształu jonowego w H2O płomień.
Definicja PROCES IZOBARYCZNY:
Co to jest ↑ przemiana izobaryczna płomień.
Definicja POWIERZCHNIE GRANICZNE ORBITALI ATOMOWYCH:
Co to jest obejmujące taki region przestrzeni, poza którą funkcja falowa jest praktycznie równa zero. O rozmiarach i kształcie obszaru obejmowanego (↑ region orbitalny) poprzez powierzchnie graniczne informują płomień.
Definicja PORCELIT:
Co to jest kremowy, nie przeświecający materiał ceramiczny. P. ma właściwości pośrednie pomiędzy ↑ porcelaną i ↑ fajansem. Użytkowany do wyrobu urządzeń sanitarnych i sprzętów laboratoryjnych płomień.

Czym jest PŁOMIEŃ znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: