Słownik PŁOMIEŃ co to znaczy.
Słownik PŁOMIEŃ. Co znaczy ciał o różnym stanie skupienia. Utleniacz i paliwo są w p. zmieszane ze.

Czy przydatne?

Definicja PŁOMIEŃ

Co to znaczy płomień: świecąca mieszanina gazów powstająca w trakcie spalania ciał o różnym stanie skupienia. Utleniacz i paliwo są w p. zmieszane ze sobą albo mieszają się w chwili spalania, a w czasie zachodzących reakcji elementarnych wydziela się spora liczba energii w formie ciepła i światła. P. można podzielić na dyfuzyjne (w razie których prędkość spalania kontrolowana jest poprzez mechanizmy dyfuzji składników) i kinetyczne (w razie których o szybkości spalania decydują szybkości reakcji zachodzących w p.) - na przykład p. laminarne. P. spalającego się gazu w palniku Bunsena posiada - w razie maksymalnej ilości doprowadzanego powietrza - stożek (strefę) wewnętrzny (jasno-błękitny) i stożek (strefę) zewnętrzny. W palniku Mékera szczególna siatka rozbija stożek wewnętrzny płomienia na sporo niższych stożków, poprzez co prawie cały płomień ma jednolitą i wyższą temperaturę (do 1750°C; temp. płomienia palnika Bunsena wynosi do 1500°C). Substancja wprowadzona do p. (na przykład na druciku platynowym) może ulegać redukcji w stożku wewnętrznym albo utlenianiu w stożku zewnętrznym

Definicja PORCELANA:
Co to jest przeświecający w cienkich warstwach materiał ceramiczny. P. nie przewodzi prądu elektrycznego, jest twarda, wytrzymała mechanicznie, termicznie i odporna chem. Pozyskiwana poprzez dwukrotne wypalanie płomień.
Definicja PROSTAGLANDYNY:
Co to jest pochodnych hipotetycznego kwasu prostanowego. Różnią się stopniem uwodornienia (2 albo 3 wiązania podwójne) i obecnością grup hydroksylowych i karbonylowych w pierścieniu cyklopentanowym, albo płomień.
Definicja PRZEMIANA ADIABATYCZNA:
Co to jest adiabatyczny - przemiana termodynamiczna przebiegająca bez zamiany masy i energii pomiędzy układem a otoczeniem na sposób ciepła z zastosowaniem ↑ osłony adiabatycznej. W trakcie p.a. gazu płomień.
Definicja PASTY DO ZĘBÓW:
Co to jest zawierające: substancje czyszczące (40÷50% masy; węglan wapnia, wodoroortofosforan(V) wapnia, węglan magnezu, tlenek krzemu(IV) - krzemionka koloidalna), substancje zmiękczające (gliceryna, sorbitol płomień.

Czym jest PŁOMIEŃ znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: