Słownik PŁOMIEŃ co to znaczy.
Słownik PŁOMIEŃ. Co znaczy ciał o różnym stanie skupienia. Utleniacz i paliwo są w p. zmieszane ze.

Czy przydatne?

Definicja PŁOMIEŃ

Co to znaczy płomień: świecąca mieszanina gazów powstająca w trakcie spalania ciał o różnym stanie skupienia. Utleniacz i paliwo są w p. zmieszane ze sobą albo mieszają się w chwili spalania, a w czasie zachodzących reakcji elementarnych wydziela się spora liczba energii w formie ciepła i światła. P. można podzielić na dyfuzyjne (w razie których prędkość spalania kontrolowana jest poprzez mechanizmy dyfuzji składników) i kinetyczne (w razie których o szybkości spalania decydują szybkości reakcji zachodzących w p.) - na przykład p. laminarne. P. spalającego się gazu w palniku Bunsena posiada - w razie maksymalnej ilości doprowadzanego powietrza - stożek (strefę) wewnętrzny (jasno-błękitny) i stożek (strefę) zewnętrzny. W palniku Mékera szczególna siatka rozbija stożek wewnętrzny płomienia na sporo niższych stożków, poprzez co prawie cały płomień ma jednolitą i wyższą temperaturę (do 1750°C; temp. płomienia palnika Bunsena wynosi do 1500°C). Substancja wprowadzona do p. (na przykład na druciku platynowym) może ulegać redukcji w stożku wewnętrznym albo utlenianiu w stożku zewnętrznym

Definicja PIRYT:
Co to jest minerał, FeS2, barwy złotej, o metalicznym połysku; użytkowany do produkcji kwasu siarkowego(VI). Popularnie nazywany złotem głupców płomień.
Definicja PARY ELEKTRONOWE WOLNE:
Co to jest pary elektronów walencyjnych o przeciwnie ukierunkowanych spinach, nie biorą udziału w tworzeniu wiązania chem., na przykład dwie pary elektronów walencyjnych atomu tlenu w cząsteczce wody płomień.
Definicja PIANA:
Co to jest rozproszoną jest gaz (pęcherzyki), a ośrodkiem dyspersyjnym ciecz albo ciało stałe (na przykład pumeks). Pianę można dostać wytrząsając ciecz z nierozp. w niej gazem, która w tej postaci nie jest płomień.
Definicja PIERWIASTEK 114:
Co to jest ↑ ununkwad płomień.

Czym jest PŁOMIEŃ znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: