Słownik PODCZERWIEŃ co to znaczy.
Słownik PODCZERWIEŃ. Co znaczy część promieniowania elektromagnetycznego o większych długościach.

Czy przydatne?

Definicja PODCZERWIEŃ

Co to znaczy podczerwień: w skrócie IR (od angielskiego "infrared"), niewidzialna część promieniowania elektromagnetycznego o większych długościach fali (a więc mniejszych energiach kwantów) niż ↑ światło widzialne, zazwyczaj w dziedzinie 10-4÷7,6·10-7m, zwana również promieniowaniem cieplnym. Nazwa p. została wprowadzona poprzez Isaaca Newtona po przeprowadzeniu eksperymentu z rozszczepieniem światła dzięki pryzmatu i pomiaru temp. światła o poszczególnych barwach, wtedy zbadał również temp. pod wiązką o barwie czerwonej. Zdarzenie absorpcji promieniowania podczerwonego i przekształcania go w energię drgań wiązań w cząsteczce używane jest do badania budowy wielu związków chem. i analizy mieszanin, w szczególności org. (tak zwany spektroskopia w podczerwieni). Fakt, iż każde ciało emituje promieniowanie podczerwone, wykorzystano w technice do budowy noktowizorów i mechanizmów termowizyjnych

Definicja PIERWIASTEK 110:
Co to jest ↑ ununuil podczerwień.
Definicja PASTY DO BUTÓW:
Co to jest mieszaniny różnych wosków, terpentyny, parafiny, benzyny, wody i dodatków (barwnik, emulgator, kwasy tłuszczowe). P.d.b. to bezb. albo barwne, twarde albo maziste ciała stałe albo gęste ciecze podczerwień.
Definicja PIROFOR:
Co to jest substancja, która w kontakcie z powietrzem zapala się samorzutnie, na przykład silnie rozdrobnione ↑żelazo metaliczne podczerwień.
Definicja PONADTLENKI:
Co to jest zawierające ↑ anionorodnik ponadtlenkowy , charakterystyczne dla w najwyższym stopniu reaktywnych metali z gatunku litowców (↑ potasu, ↑ rubidu i ↑ cezu; ↑ litowce), pozyskiwane w rezultacie spalania podczerwień.

Czym jest PODCZERWIEŃ znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: