Słownik PODCZERWIEŃ co to znaczy.
Słownik PODCZERWIEŃ. Co znaczy część promieniowania elektromagnetycznego o większych długościach.

Czy przydatne?

Definicja PODCZERWIEŃ

Co to znaczy podczerwień: w skrócie IR (od angielskiego "infrared"), niewidzialna część promieniowania elektromagnetycznego o większych długościach fali (a więc mniejszych energiach kwantów) niż ↑ światło widzialne, zazwyczaj w dziedzinie 10-4÷7,6·10-7m, zwana również promieniowaniem cieplnym. Nazwa p. została wprowadzona poprzez Isaaca Newtona po przeprowadzeniu eksperymentu z rozszczepieniem światła dzięki pryzmatu i pomiaru temp. światła o poszczególnych barwach, wtedy zbadał również temp. pod wiązką o barwie czerwonej. Zdarzenie absorpcji promieniowania podczerwonego i przekształcania go w energię drgań wiązań w cząsteczce używane jest do badania budowy wielu związków chem. i analizy mieszanin, w szczególności org. (tak zwany spektroskopia w podczerwieni). Fakt, iż każde ciało emituje promieniowanie podczerwone, wykorzystano w technice do budowy noktowizorów i mechanizmów termowizyjnych

Definicja PROCES IZOBARYCZNY:
Co to jest ↑ przemiana izobaryczna podczerwień.
Definicja PLAGIOKLAZY:
Co to jest ekipa minerałów, ↑ skalenie podczerwień.
Definicja PARACETAMOL:
Co to jest związek chem., bezb. kryształy, t.t. 168°C; użytkowany jako aktywny składnik leków o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym i przeciwbólowym podczerwień.
Definicja POLIETYLEN, PE:
Co to jest produkowany w rezultacie polimeryzacji ↑ etenu. P. jest wytrzymałym mechanicznie, chem. i termicznie, woskowo-białym tworzywem termoplastycznym. Stosowany do pakowania (folie), wytwarzania narzędzi podczerwień.

Czym jest PODCZERWIEŃ znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: