Słownik POLIESTRY co to znaczy.
Słownik POLIESTRY. Co znaczy polikondensację alkoholi albo fenoli wielowodorotlenowych z kwasami.

Czy przydatne?

Definicja POLIESTRY

Co to znaczy poliestry: ekipa tworzyw sztucznych, pozyskiwanych zazwyczaj poprzez ↑ polikondensację alkoholi albo fenoli wielowodorotlenowych z kwasami polikarboksylowymi albo homopolikondensację hydroksykwasów. P. stosuje się między innymi do produkcji włókien i lakierów. Odpowiednikiem p. jest poli(tereftalan etylenu)

Definicja PK:
Co to jest ujemna wartość logarytmu dziesiętnego z wartości liczbowej stałej równowagi chemicznej K; pK = -logK poliestry.
Definicja POLARYZACJA ELEKTRODY:
Co to jest powierzchni czynnej elektrody poprzez wydzielający się na niej gaz (na przykład wodór na miedzi w ogniwie Volty), poprzez co powiększa się jej opór, zostaje utrudniona zamiana jonów na powierzchni poliestry.
Definicja PARAFINA:
Co to jest węglowodorów pozyskiwana z olejów smarowych i frakcji ↑ ropy naftowej wrzącej ponad 350°C. W zależności od zawartości poszczególnych węglowodorów istnieje tak zwany parafina ciekła, parafina miękka poliestry.
Definicja POLIWĘGLANY, PW, PC:
Co to jest węglowego, termoplastyczne tworzywa sztuczne pozyskiwane poprzez polikondensację ↑ fosgenu i fenoli dihydroksylowych. Cechują się idealnymi właściwościami mechanicznymi, dielektrycznymi, optycznymi poliestry.

Czym jest POLIESTRY znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: