Słownik POLIMERAZY co to znaczy.
Słownik POLIMERAZY. Co znaczy ↑kwasów nukleinowych opierając się na nici wzorcowej kwasu. Rozróżnia.

Czy przydatne?

Definicja POLIMERAZY

Co to znaczy polimerazy: ↑enzymy syntezujące nić komplementarną (↑komplementarność) ↑kwasów nukleinowych opierając się na nici wzorcowej kwasu. Rozróżnia się dwie ekipy p.: p. DNA i p. RNA, w zależności od tego, czy matrycą jest DNA, czy RNA. P. są czynnikami dokonującymi ↑transkrypcji informacji genetycznej z DNA na RNA, występują u wszystkich organizmów żywych. Ponadto jeden z tych enzymów jest użytkowany do powielania DNA sposobem ↑reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR)

Definicja PLEKSIGLAS:
Co to jest ↑ szkło organiczne polimerazy.
Definicja PRAWO HESSA:
Co to jest wewnętrznej albo ↑ entalpii w dowolnym procesie określone są wartościami zmiennych stanu układu przed rozpoczęciem i po procesie. Wartości ciepła reakcji (wyrażane poprzez zmianę energii wewnętrznej polimerazy.
Definicja PROMIENIOTWÓRCZOŚĆ:
Co to jest przemiana ↑ jądra atomowego, której towarzyszy emisja promieniowania (gł. promieni α, β i γ; ↑ promienie α, ↑ promienie β, ↑ promienie γ). Wyróżniamy p. naturalną, gdy nietrwałe ↑ izotopy występujące polimerazy.
Definicja PORCELANA:
Co to jest przeświecający w cienkich warstwach materiał ceramiczny. P. nie przewodzi prądu elektrycznego, jest twarda, wytrzymała mechanicznie, termicznie i odporna chem. Pozyskiwana poprzez dwukrotne wypalanie polimerazy.

Czym jest POLIMERAZY znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: