Słownik POLIMERAZY co to znaczy.
Słownik POLIMERAZY. Co znaczy ↑kwasów nukleinowych opierając się na nici wzorcowej kwasu. Rozróżnia.

Czy przydatne?

Definicja POLIMERAZY

Co to znaczy polimerazy: ↑enzymy syntezujące nić komplementarną (↑komplementarność) ↑kwasów nukleinowych opierając się na nici wzorcowej kwasu. Rozróżnia się dwie ekipy p.: p. DNA i p. RNA, w zależności od tego, czy matrycą jest DNA, czy RNA. P. są czynnikami dokonującymi ↑transkrypcji informacji genetycznej z DNA na RNA, występują u wszystkich organizmów żywych. Ponadto jeden z tych enzymów jest użytkowany do powielania DNA sposobem ↑reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR)

Definicja PERHYDROL:
Co to jest ↑ nadtlenek wodoru polimerazy.
Definicja PIRAN:
Co to jest heterocykliczny związek org. o cząsteczce w formie sześcioatomowego pierścienia z jednym atomem tlenu i dwoma podwójnymi wiązaniami. Teoretycznie p. może tworzyć dwa izomery: α-piran (z ekipą CH2 w polimerazy.
Definicja POLIIZOBUTYLEN:
Co to jest tworzywo należące do ↑ kauczuków syntetycznych, pozyskiwane poprzez polimeryzację 2-metylo propenu; nie ulega wulkanizacji, odporne chem. (kwasy, zasady, rozpuszczalniki, utlenianie), elastyczne, ma polimerazy.
Definicja POWIETRZE:
Co to jest stanowiąca ↑ atmosferę Ziemi; czyste powietrze jest mieszaniną jednorodną. Średnia masa cząsteczkowa: 28,94u, t.w. około -192°C, gęstość 1,293g·dm-3 (gaz), 0,91g·cm-3 (ciecz). Do pozostałych polimerazy.

Czym jest POLIMERAZY znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: