Słownik POLACHARYDY co to znaczy.
Słownik POLISACHARYDY. Co znaczy związki z gatunku węglowodanów, które można uważać za produkty ↑.

Czy przydatne?

Definicja POLISACHARYDY

Co to znaczy polisacharydy: odmiennie wielocukry, cukry złożone. Wielkocząsteczkowe związki z gatunku węglowodanów, które można uważać za produkty ↑ polikondensacji wielu cząsteczek ↑ monosacharydów, takich jak ↑ glukoza czy ↑ fruktoza (wytworem ubocznym jest woda). Hydroliza p. prowadzi ostatecznie do odtworzenia monomerycznych cząsteczek cukrów prostych. Do p. należą między innymi ↑ skrobia, ↑ celuloza, ↑ chityna, ↑ guma arabska, ↑ pektyny. To są związki pochodzenia naturalnego, szeroko rozpowszechnione w przyrodzie, o złożonej budowie i stopniu polimeryzacji od kilkunastu do kilkudziesięciu tys. (co odpowiada masom cząsteczkowym od kilku tys. do kilkunastu, czy nawet kilkuset mln). Można je podzielić na homo- i heteropolisacharydy; zależnie od tego, czy w rezultacie hydrolizy dają jeden monosacharyd, czy mieszaninę wielu monosacharydów. Znane są p. o łańcuchach prostych (celuloza) i rozgałęzionych (↑ glikogen)

Definicja PRAWO STOSUNKÓW STAŁYCH:
Co to jest ↑ prawo stałości składu polisacharydy.
Definicja PROCES IZOCHORYCZNY:
Co to jest ↑ przemiana izochoryczna polisacharydy.
Definicja POLIAMIDY:
Co to jest termoplastycznych polimerów rozp. w kwasach i fenolach, pozyskiwanych poprzez homopolikondensację (↑ polikondensacja) aminokwasów (a więc aminokwasów zawierających grupę karboksylową i grupę aminową polisacharydy.
Definicja PRZEMIANA IZOTERMICZNA:
Co to jest izotermiczny - przemiana termodynamiczna, w trakcie której temp. układu pozostaje stała; zmianie ulegają dwa wskaźniki: ciśnienie i objętość, dlatego dla gazu doskonałego przemianę izotermiczną polisacharydy.

Czym jest POLISACHARYDY znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: