Słownik POLACHARYDY co to znaczy.
Słownik POLISACHARYDY. Co znaczy związki z gatunku węglowodanów, które można uważać za produkty ↑.

Czy przydatne?

Definicja POLISACHARYDY

Co to znaczy polisacharydy: odmiennie wielocukry, cukry złożone. Wielkocząsteczkowe związki z gatunku węglowodanów, które można uważać za produkty ↑ polikondensacji wielu cząsteczek ↑ monosacharydów, takich jak ↑ glukoza czy ↑ fruktoza (wytworem ubocznym jest woda). Hydroliza p. prowadzi ostatecznie do odtworzenia monomerycznych cząsteczek cukrów prostych. Do p. należą między innymi ↑ skrobia, ↑ celuloza, ↑ chityna, ↑ guma arabska, ↑ pektyny. To są związki pochodzenia naturalnego, szeroko rozpowszechnione w przyrodzie, o złożonej budowie i stopniu polimeryzacji od kilkunastu do kilkudziesięciu tys. (co odpowiada masom cząsteczkowym od kilku tys. do kilkunastu, czy nawet kilkuset mln). Można je podzielić na homo- i heteropolisacharydy; zależnie od tego, czy w rezultacie hydrolizy dają jeden monosacharyd, czy mieszaninę wielu monosacharydów. Znane są p. o łańcuchach prostych (celuloza) i rozgałęzionych (↑ glikogen)

Definicja PARACETAMOL:
Co to jest związek chem., bezb. kryształy, t.t. 168°C; użytkowany jako aktywny składnik leków o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym i przeciwbólowym polisacharydy co to jest.
Definicja POTENCJAŁ DYFUZYJNY:
Co to jest na granicy roztworów elektrolitów (na przykład w ↑ ogniwie Daniella Zn2+ - Cu2+), spowodowany różną szybkością dyfuzji jonów obu elektrolitów, co skutkuje różny rozkład ładunków na tej granicy faz. P polisacharydy definicja.
Definicja PASTY DO BUTÓW:
Co to jest mieszaniny różnych wosków, terpentyny, parafiny, benzyny, wody i dodatków (barwnik, emulgator, kwasy tłuszczowe). P.d.b. to bezb. albo barwne, twarde albo maziste ciała stałe albo gęste ciecze polisacharydy co znaczy.
Definicja PRÓBA LUSTRA SREBRNEGO:
Co to jest ↑ próba Tollensa polisacharydy słownik.

Czym jest POLISACHARYDY znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: