Słownik PORCELANA co to znaczy.
Słownik PORCELANA. Co znaczy ceramiczny. P. nie przewodzi prądu elektrycznego, jest twarda.

Czy przydatne?

Definicja PORCELANA

Co to znaczy porcelana: biały, przeświecający w cienkich warstwach materiał ceramiczny. P. nie przewodzi prądu elektrycznego, jest twarda, wytrzymała mechanicznie, termicznie i odporna chem. Pozyskiwana poprzez dwukrotne wypalanie mieszaniny rozdrobnionych: kaolinu, kwarcu, skaleni (po stopieniu wywołują gładkość powierzchni i nieprzepuszczalność dla cieczy i gazów) i wody. Użytkowana do wyrobu izolatorów, części urządzeń elektrotechnicznych, naczyń stołowych, elementów artystycznych i w dentystyce

Definicja PUNKT CURIE:
Co to jest ↑ temp. Curie porcelana.
Definicja PIASEK:
Co to jest luźna skała osadowa zbudowana z ziaren o średnicy do 2 mm, gł. składnik - tlenek krzemu; użytkowany gł. w budownictwie i przemyśle szklarskim porcelana.
Definicja PARAMAGNETYK:
Co to jest przeważnie barwny, w którego cząsteczce występują niesparowane elektrony. Tlenek azotu(IV) NO2 (↑ tlenki azotu), który ma jeden niesparowany elektron, jest brunatnoczerwony, wykazuje jednak skłonność porcelana.
Definicja PRAWO STOSUNKÓW OBJĘTOŚCIOWYCH:
Co to jest relacja stechiometryczny reagentów gazowych wyrażony jest małymi liczbami całkowitymi (w takich samych uwarunkowaniach ciśnienia i temp.). Na przykład 3 obj. wodoru reagują z 1 obj. azotu tworząc 2 porcelana.

Czym jest PORCELANA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: