Słownik PORCELANA co to znaczy.
Słownik PORCELANA. Co znaczy ceramiczny. P. nie przewodzi prądu elektrycznego, jest twarda.

Czy przydatne?

Definicja PORCELANA

Co to znaczy porcelana: biały, przeświecający w cienkich warstwach materiał ceramiczny. P. nie przewodzi prądu elektrycznego, jest twarda, wytrzymała mechanicznie, termicznie i odporna chem. Pozyskiwana poprzez dwukrotne wypalanie mieszaniny rozdrobnionych: kaolinu, kwarcu, skaleni (po stopieniu wywołują gładkość powierzchni i nieprzepuszczalność dla cieczy i gazów) i wody. Użytkowana do wyrobu izolatorów, części urządzeń elektrotechnicznych, naczyń stołowych, elementów artystycznych i w dentystyce

Definicja PRÓBA TOLLENSA:
Co to jest obecności ekipy aldehydowej w cząsteczce związku; za jej pomocą można wykrywać aldehydy i ↑ aldozy (nie wszystkie cukry). To jest reakcja z amoniakalnym roztworem azotanu srebrowego, kierująca do porcelana.
Definicja PROCES SIECIOWANIA:
Co to jest ↑ sieciowanie porcelana.
Definicja PRAWO AVOGADRA:
Co to jest jedno z fundamentalnych praw gazów idealnych, odkryte poprzez Avogadra w 1811 r. Odpowiednio z p.A. równe objętości różnych gazów w takich samych uwarunkowaniach ciśnienia i temp. zawierają jednakową porcelana.
Definicja PIASEK:
Co to jest luźna skała osadowa zbudowana z ziaren o średnicy do 2 mm, gł. składnik - tlenek krzemu; użytkowany gł. w budownictwie i przemyśle szklarskim porcelana.

Czym jest PORCELANA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: