Słownik PORCELANA co to znaczy.
Słownik PORCELANA. Co znaczy ceramiczny. P. nie przewodzi prądu elektrycznego, jest twarda.

Czy przydatne?

Definicja PORCELANA

Co to znaczy porcelana: biały, przeświecający w cienkich warstwach materiał ceramiczny. P. nie przewodzi prądu elektrycznego, jest twarda, wytrzymała mechanicznie, termicznie i odporna chem. Pozyskiwana poprzez dwukrotne wypalanie mieszaniny rozdrobnionych: kaolinu, kwarcu, skaleni (po stopieniu wywołują gładkość powierzchni i nieprzepuszczalność dla cieczy i gazów) i wody. Użytkowana do wyrobu izolatorów, części urządzeń elektrotechnicznych, naczyń stołowych, elementów artystycznych i w dentystyce

Definicja PRAWA ELEKTROLIZY FARADAYA:
Co to jest poprzez M. Faradaya w 1833 r. Pierwsze p.e.F.: masa m substancji wydzielonej na jednej z elektrod (w procesie utleniania bądź redukcji) jest proporcjonalna do ładunku elektrycznego q, który porcelana co to jest.
Definicja POKRYCIA GALWANICZNE:
Co to jest nanoszone elektrolitycznie, w celach dekoracyjnych albo antykorozyjnych, na powierzchnię elementów przewodzących prąd elektryczny. Element pokrywany stanowi katodę elektrolizera, anoda jest wykonana porcelana definicja.
Definicja PRAWO OKTAW:
Co to jest systematyzacji pierwiastków chem. podana poprzez chemika angielskiego J.A. Newlandsa. Polegała na zauważeniu, iż właściwości chem. pierwiastków, ułożonych w następnym porządku rosnących mas atomowych porcelana co znaczy.
Definicja POLIMER TERMOPLASTYCZNY:
Co to jest polimer, który może być stopiony poprzez ogrzanie do odpowiedniej temp. Zobacz także tworzywa termoplastyczne porcelana słownik.

Czym jest PORCELANA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: