Słownik PORCELANA co to znaczy.
Słownik PORCELANA. Co znaczy ceramiczny. P. nie przewodzi prądu elektrycznego, jest twarda.

Czy przydatne?

Definicja PORCELANA

Co to znaczy porcelana: biały, przeświecający w cienkich warstwach materiał ceramiczny. P. nie przewodzi prądu elektrycznego, jest twarda, wytrzymała mechanicznie, termicznie i odporna chem. Pozyskiwana poprzez dwukrotne wypalanie mieszaniny rozdrobnionych: kaolinu, kwarcu, skaleni (po stopieniu wywołują gładkość powierzchni i nieprzepuszczalność dla cieczy i gazów) i wody. Użytkowana do wyrobu izolatorów, części urządzeń elektrotechnicznych, naczyń stołowych, elementów artystycznych i w dentystyce

Definicja PIROP:
Co to jest minerał z gatunku ↑ granatów, kamień półszlachetny, Mg3Al2[SiO4]3; przezroczysty, barwy różowoczerwonej albo czerwonej porcelana.
Definicja PERKIN WILIAM HENRY:
Co to jest z angielskiego:, w 1856 r. odkrył pierwszy barwnik syntetyczny - moweinę, dokonał tego jako student chemii przy doświadczeniach z aniliną (chciał dostać chininę). Do produkcji odkrytego poprzez porcelana.
Definicja PROTAKTYN:
Co to jest Protactinium), pierwiastek chem., metal, Z = 91, m.at. 231,036u, ekipa ↑ aktynowców. Odkryty w 1913 r. poprzez K. Fajansa i O.H. Göhringa (izotop 234Pa), a w 1918 r. poprzez F. Soddy´ego i J.A porcelana.
Definicja PROCES WIELOKIERUNKOWY:
Co to jest rezultacie którego dany substrat org. może być przekształcony, pod działaniem danego odczynnika, w dwa albo więcej różnych produktów. Na przykład w rezultacie chlorowania propanu otrzymujemy 1 porcelana.

Czym jest PORCELANA znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: