Słownik PROSTAGLANDYNY co to znaczy.
Słownik PROSTAGLANDYNY. Co znaczy prostanowego. Różnią się stopniem uwodornienia (2 albo 3 wiązania.

Czy przydatne?

Definicja PROSTAGLANDYNY

Co to znaczy prostaglandyny: ekipa związków chem. pochodnych hipotetycznego kwasu prostanowego. Różnią się stopniem uwodornienia (2 albo 3 wiązania podwójne) i obecnością grup hydroksylowych i karbonylowych w pierścieniu cyklopentanowym, albo brakiem jednej z nich. Występują we wszystkiego rodzaju tkankach, płynach ustrojowych i wydzielinach. Wpływają na temperaturę ciała, powodują rytmiczne skurcze macicy, wzmagają ruchy robaczkowe jelit, hamują wydzielanie soku żołądkowego, obniżają ciśnienie krwi. Działanie fizjologiczne prostaglandyn następuje przy stężeniu 3·10-9 mol·dm-3

Definicja POJEMNOŚĆ BUFOROWA:
Co to jest ↑ mieszanina buforowa prostaglandyny.
Definicja PRAWO BOUGERA-LAMBERTA:
Co to jest monochromatyczne ulega pochłanianiu w trakcie przechodzenia poprzez jednorodny ośrodek materialny, nie mniej jednak ↑ absorbancja A jest proporcjonalna do grubości warstwy b, A = ab, gdzie a jest prostaglandyny.
Definicja PALLAD:
Co to jest Palladium), pierwiastek chem., metal, Z = 46, m.at. 106,42u, ekipa ↑ niklowców. Znany w starożytności w formie stopów z miedzią. Odkryty w 1803 r. poprzez W. Wollastona. Występuje w przyrodzie w prostaglandyny.
Definicja PRAWO STOSUNKÓW OBJĘTOŚCIOWYCH:
Co to jest relacja stechiometryczny reagentów gazowych wyrażony jest małymi liczbami całkowitymi (w takich samych uwarunkowaniach ciśnienia i temp.). Na przykład 3 obj. wodoru reagują z 1 obj. azotu tworząc 2 prostaglandyny.

Czym jest PROSTAGLANDYNY znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: