Słownik PROSTAGLANDYNY co to znaczy.
Słownik PROSTAGLANDYNY. Co znaczy prostanowego. Różnią się stopniem uwodornienia (2 albo 3 wiązania.

Czy przydatne?

Definicja PROSTAGLANDYNY

Co to znaczy prostaglandyny: ekipa związków chem. pochodnych hipotetycznego kwasu prostanowego. Różnią się stopniem uwodornienia (2 albo 3 wiązania podwójne) i obecnością grup hydroksylowych i karbonylowych w pierścieniu cyklopentanowym, albo brakiem jednej z nich. Występują we wszystkiego rodzaju tkankach, płynach ustrojowych i wydzielinach. Wpływają na temperaturę ciała, powodują rytmiczne skurcze macicy, wzmagają ruchy robaczkowe jelit, hamują wydzielanie soku żołądkowego, obniżają ciśnienie krwi. Działanie fizjologiczne prostaglandyn następuje przy stężeniu 3·10-9 mol·dm-3

Definicja P:
Co to jest znak ↑ fosforu prostaglandyny co to jest.
Definicja POŁYSK METALICZNY:
Co to jest polegająca na odbijaniu światła poprzez powierzchnie metali i nie wszystkich innych substancji (↑ grafit, ↑ fosfor czarny). P.m. związany jest z oddziaływaniem ↑ fotonów, z występującymi w metalu prostaglandyny definicja.
Definicja PROMIENIOWANIE TŁA:
Co to jest promieniowanie elektromagnetyczne (gł. ↑ promienie γ) i ↑ promieniowanie korpuskularne pochodzące z naturalnych źródeł, oddziałujące na organizmy żywe poprzez cały czas, jednak zazwyczaj bez prostaglandyny co znaczy.
Definicja POLON:
Co to jest Polonium - Polonia oznacza Polska), pierwiastek chem., metal, Z = 84, m.at. 208,9824u, ekipa ↑ tlenowców. Odkryty w 1898 r. poprzez M. Skłodowską Curie i P. Curie. Pierwiastek promieniotwórczy prostaglandyny słownik.

Czym jest PROSTAGLANDYNY znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: