Słownik PROSTAGLANDYNY co to znaczy.
Słownik PROSTAGLANDYNY. Co znaczy prostanowego. Różnią się stopniem uwodornienia (2 albo 3 wiązania.

Czy przydatne?

Definicja PROSTAGLANDYNY

Co to znaczy prostaglandyny: ekipa związków chem. pochodnych hipotetycznego kwasu prostanowego. Różnią się stopniem uwodornienia (2 albo 3 wiązania podwójne) i obecnością grup hydroksylowych i karbonylowych w pierścieniu cyklopentanowym, albo brakiem jednej z nich. Występują we wszystkiego rodzaju tkankach, płynach ustrojowych i wydzielinach. Wpływają na temperaturę ciała, powodują rytmiczne skurcze macicy, wzmagają ruchy robaczkowe jelit, hamują wydzielanie soku żołądkowego, obniżają ciśnienie krwi. Działanie fizjologiczne prostaglandyn następuje przy stężeniu 3·10-9 mol·dm-3

Definicja PIERWSZA ZASADA TERMODYNAMIKI:
Co to jest wewnętrznej nieizolowanego ↑ układu zamkniętego jest równa sumie energii dostarczonej do układu i odprowadzonej z układu pod jakąkolwiek postacią. Tradycyjnie odznacza się dwa metody, jakimi układ prostaglandyny.
Definicja Pa:
Co to jest znak ↑ protaktynu prostaglandyny.
Definicja PIRANOZA:
Co to jest tautomeryczna odmiana cukrów prostych, zawierających przynajmniej pięć atomów węgla. Pierścień piranozowy jest sześcioczłonowy i złożona jest z pięciu atomów węgla i jednego atomu tlenu. Jeżeli prostaglandyny.
Definicja PROMIENIE β:
Co to jest ↑ promieniowanie korpuskularne powstające między innymi w czasie reakcji jądrowych i termojądrowych, stanowiące strumień ↑ cząstek β prostaglandyny.

Czym jest PROSTAGLANDYNY znaczenie w Definicje chemia P .

  • Dodano:
  • Autor: