Słownik RENTGEN co to znaczy.
Słownik RENTGEN. Co znaczy Z=111, m.at. 272u, ekipa miedziowców (↑miedziowce). Otrzymany sztucznie.

Czy przydatne?

Definicja RENTGEN

Co to znaczy rentgen: znak Rg, (z łaciny Roentgenium), pierwiastek chem., metal, Z=111, m.at. 272u, ekipa miedziowców (↑miedziowce). Otrzymany sztucznie w 1994 r. poprzez S. Hofmanna, V. Ninova, P. Armbrustera, G. Munzenberga i in. (izotop 272Rg; w rezultacie bombardowania izotopu bizmutu 209Bi jądrami niklu 64Ni). Pierwiastek promieniotwórczy; najdłużej żyjący izotop 269Rg (τ½ = 0,0015s). W przyrodzie nie występuje. Najprawdopodobniej szare albo srebrzystobiałe ciało stałe. Konfiguracja elektronów walencyjnych atomów rentgenu 6d97s2 albo 6d107s1. Do 2003 nazywany "ununun", nazwa "rentgen" pochodzi od Wilhelma Conrada ↑Roentgena, odkrywcy ↑promieni Roentgena. Polska pisownia nazwy jeszcze nie została formalnie określona

Definicja RÓWNOWAŻNIK ELEKTROCHEMICZNY:
Co to jest k) - ↑ prawa elektrolizy Faradaya rentgen.
Definicja RYBOZA:
Co to jest cukier prosty z gatunku aldopentoz (a więc cukrów, których łańcuchy składają się z pięciu atomów węgla, a jeden z nich wchodzi w skład ekipy aldehydowej). Białe, ↑ higroskopijne kryształy o t.t. 87°C rentgen.
Definicja ROZTWÓR PRZESYCONY:
Co to jest niewykazujący trwałej równowagi z substancją rozpuszczoną w danej temp. W danych uwarunkowaniach ma stężenie większe od stężenia ↑ roztworu nasyconego. Z r.p. łatwo wydzielić nadmiar substancji rentgen.
Definicja ROZTWÓR NIENASYCONY:
Co to jest stężenie wzrasta po wprowadzeniu substancji rozpuszczonej w danej temp. Liczba substancji rozpuszczonej przypadającej na 100g rozpuszczalnika jest mniejsza niż ↑ rozpuszczalność tej substancji w rentgen.

Czym jest RENTGEN znaczenie w Definicje chemia R .

  • Dodano:
  • Autor: