Słownik REZORCYNA co to znaczy.
Słownik REZORCYNA. Co znaczy dihydroksylowy. Biała, słodka substancja krystaliczna (t.t. 110°C, t.w.

Czy przydatne?

Definicja REZORCYNA

Co to znaczy rezorcyna: 1,3-dihydroksybenzen lub m-hydroksyfenol, ↑ fenol dihydroksylowy. Biała, słodka substancja krystaliczna (t.t. 110°C, t.w. 276°C), dość dobrze rozp. w wodzie, alkoholu i eterze. Ulega reakcjom charakterystycznym dla fenoli, tj. tworzeniu soli z zasadami i substytucji elektrofilowej w pierścieniu. Pozyskiwana poprzez stapianie kwasu benzo-m-disulfonowego z NaOH. Użytkowana między innymi w lecznictwie, garbarstwie, farbiarstwie, analizie chem

Definicja RÓWNANIE PRZEMIANY ADIABATYCZNEJ:
Co to jest ↑ równanie Poissona rezorcyna co znaczy.
Definicja ROZTWÓR NASYCONY:
Co to jest się w równowadze z substancją rozpuszczoną w danej temp. Stężenie r.n. nie ulega zmianie po wprowadzeniu substancji rozpuszczonej. Liczba substancji rozpuszczonej przypadającej na 100g rezorcyna krzyżówka.
Definicja ROZPUSZCZALNOŚĆ GAZÓW W CIECZACH:
Co to jest może się rozpuścić w cieczy w danej temp., podawana zazwyczaj w dm3 gazu na 1dm3 cieczy. R.g.w.c. rośnie ze wzrostem ciśnienia gazu nad cieczą, a maleje ze wzrostem temp. Gazy, które mogą reagować z rezorcyna co to jest.
Definicja RETINOL:
Co to jest wit. A1 - żółte kryształy, nierozp. w wodzie, rozp. w etanolu i tłuszczach, t.t. 64°C. W siatkówce oka retinol utlenia się do aldehydu ↑ retinalu, który uczestniczy w procesie widzenia rezorcyna słownik.

Czym jest REZORCYNA znaczenie w Definicje chemia R .

  • Dodano:
  • Autor: