Słownik REZORCYNA co to znaczy.
Słownik REZORCYNA. Co znaczy dihydroksylowy. Biała, słodka substancja krystaliczna (t.t. 110°C, t.w.

Czy przydatne?

Definicja REZORCYNA

Co to znaczy rezorcyna: 1,3-dihydroksybenzen lub m-hydroksyfenol, ↑ fenol dihydroksylowy. Biała, słodka substancja krystaliczna (t.t. 110°C, t.w. 276°C), dość dobrze rozp. w wodzie, alkoholu i eterze. Ulega reakcjom charakterystycznym dla fenoli, tj. tworzeniu soli z zasadami i substytucji elektrofilowej w pierścieniu. Pozyskiwana poprzez stapianie kwasu benzo-m-disulfonowego z NaOH. Użytkowana między innymi w lecznictwie, garbarstwie, farbiarstwie, analizie chem

Definicja ROENTGEN WILHELM CONRAD:
Co to jest niem. Prof. uniwersytetów w Strasburgu, Giessen, Würzburgu, Monachium. Odkrywca (1895) wysokoenergetycznego promieniowania elektromagnetycznego, które nazwał promieniami X (↑ promienie Roentgena rezorcyna.
Definicja REAKCJA SUBSTYTUCJI ELEKTROFILOWEJ W UKŁ. AROMATYCZNYM:
Co to jest podstawienia atomu wodoru w pierścieniu cząsteczki związku aromatycznego poprzez cząstkę ↑ elektrofila na przykład Cl+, Br+, NO2+, R+ w celu otrzymania odpowiedniej pochodnej. Reakcja biegnie poprzez rezorcyna.
Definicja Ra:
Co to jest znak ↑ radu rezorcyna.
Definicja RÓWNANIE CLAPEYRONA:
Co to jest doskonałego - równanie wiążące wszystkie wskaźniki opisujące stan gazu doskonałego: pV = nRT, gdzie: p - ciśnienie, V - objętość, n - liczność materii (liczba moli), R - stała gazowa, T - temp rezorcyna.

Czym jest REZORCYNA znaczenie w Definicje chemia R .

  • Dodano:
  • Autor: