Słownik RYBOSOM co to znaczy.
Słownik RYBOSOM. Co znaczy pełniących rolę ↑koenzymów i usprawniających działanie r.), a.

Czy przydatne?

Definicja RYBOSOM

Co to znaczy rybosom: organellum komórkowe składające się z ↑RNA i ↑białek (pełniących rolę ↑koenzymów i usprawniających działanie r.), a wykorzystywane do syntezy łańcuchów białkowych opierając się na informacji dostarczonej z ↑DNA przy udziale RNA. R. występują u wszystkich organizmów żywych zarówno samodzielnie w komórkach, jak i wewnątrz mitochondriów i chloroplastów - organelli uważanych za organizmy niegdyś samodzielne, które przystosowały się do ścisłej symbiozy z komórką. Przeciętny rybosom ma rozmiary 200÷210 nm. Za badania budowy i działania rybosomu Brytyjczyk Venkatraman Ramakrishnan, Amerykanin Thomas A. Steitz i izraelitka Ada E. Yonah otrzymali Nagrodę Nobla z chemii w 2009 r

Definicja REGUŁA MARKOWNIKOWA:
Co to jest do ↑ wiązania podwójnego ↑ alkenu asymetrycznej cząsteczki HX (X = Cl, Br, OH), atom wodoru przyłącza się w pierwszej kolejności do tego atomu węgla, który jest połączony z większą liczbą atomów rybosom.
Definicja REAKCJA ELIMINACJI:
Co to jest na odłączeniu od cząsteczki atomu albo ekipy funkcyjnej pod działaniem określonego odczynnika, prowadzi przeważnie do stworzenia produktu nienasyconego albo dimeru; na przykład ↑ dehydratacja etanolu rybosom.
Definicja REAKCJA DEPOLIMERYZACJI:
Co to jest makrocząsteczki ↑ polimeru na części składowe, w ostatecznym efekcie prowadzi do cząsteczek ↑ monomeru. Sposoby depolimeryzacji zależą od rodzaju związku, należy jednak zauważyć, iż regularnie (na rybosom.
Definicja ROZTWÓR PRZESYCONY:
Co to jest niewykazujący trwałej równowagi z substancją rozpuszczoną w danej temp. W danych uwarunkowaniach ma stężenie większe od stężenia ↑ roztworu nasyconego. Z r.p. łatwo wydzielić nadmiar substancji rybosom.

Czym jest RYBOSOM znaczenie w Definicje chemia R .

  • Dodano:
  • Autor: