Słownik SĄCZENIE co to znaczy.
Słownik SĄCZENIE. Co znaczy substancji stałej od cieczy opierające na przepuszczaniu mieszaniny.

Czy przydatne?

Definicja SĄCZENIE

Co to znaczy sączenie: sposób rozdzielania mieszanin niejednorodnych; oddzielanie substancji stałej od cieczy opierające na przepuszczaniu mieszaniny poprzez materiał porowaty, który przepuszcza ciecz, a zatrzymuje substancję stałą. W laboratoriach mieszaninę przepuszcza się poprzez lejki wyposażone w sączki; ciecz (przesącz) przedostaje się poprzez pory sączka do odbieralnika, zaś ciało stałe (osad) pozostaje na sączku. Jako materiał porowaty stosuje się przeważnie sączki bibułowe, filtry szklane, azbestowe itp

Definicja ŚREDNIA WAŻONA:
Co to jest wybranej wielkości mieszaniny złożonej ze zbioru n wartości x1, x2,... , xn, których wagi wynoszą adekwatnie z1, z2,..., zn obliczana wzorem: gdzie: n - liczba składników; xi - wartość x składnika i sączenie.
Definicja SÓL WEWNĘTRZNA:
Co to jest dwufunkcyjnego, zawierającego grupę o charakterze kwasowym (na przykład -COOH, -SO3H) i grupę o charakterze zasadowym (na przykład -NH2, -NH-), utworzona w rezultacie zobojętnienia jednej ekipy sączenie.
Definicja SIARCZAN(VI) MIEDZI(II):
Co to jest wzorze CuSO4 (bezb. kryształy, t.t. 200°C), występuje zazwyczaj (na przykład w przyrodzie jako minerał ↑ chalkantyt) w formie uwodnionej CuSO4·5H2O (charakterystyczne niebieskie kryształy), dobrze sączenie.
Definicja SZKŁA SODOWO-POTASOWO-WAPNIOWE:
Co to jest jako gł. składniki: SiO2, Na2O, K2O i CaO; użytkowane do wyrobu ↑ szkła laboratoryjnego cechuje się mniejszą odpornością chem. od ↑ szkieł potasowo-wapniowych; przykłady: ↑ szkło żarówkowe, ↑ szkło sączenie.

Czym jest SĄCZENIE znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: