Słownik SĄCZENIE co to znaczy.
Słownik SĄCZENIE. Co znaczy substancji stałej od cieczy opierające na przepuszczaniu mieszaniny.

Czy przydatne?

Definicja SĄCZENIE

Co to znaczy sączenie: sposób rozdzielania mieszanin niejednorodnych; oddzielanie substancji stałej od cieczy opierające na przepuszczaniu mieszaniny poprzez materiał porowaty, który przepuszcza ciecz, a zatrzymuje substancję stałą. W laboratoriach mieszaninę przepuszcza się poprzez lejki wyposażone w sączki; ciecz (przesącz) przedostaje się poprzez pory sączka do odbieralnika, zaś ciało stałe (osad) pozostaje na sączku. Jako materiał porowaty stosuje się przeważnie sączki bibułowe, filtry szklane, azbestowe itp

Definicja SIARCZAN(VI) AMONU ŻELAZA(II):
Co to jest związek chem. o wzorze (NH4)2SO4·FeSO4·6H2O, jasnozielone kryształy rozp. w wodzie, spółka akcyjnaż. należy do najtrwalszych soli żelaza(II); temp rozkładu 100÷110 °C. Użytkowany jako reduktor w sączenie co znaczy.
Definicja SKROBIA:
Co to jest masie cząsteczkowej sięgającej nawet 100 mln, homopolisacharyd (a więc związek składający się z monomerów jednego rodzaju), którego hydroliza prowadzi do glukozy. Wytwór naturalny (występuje na sączenie krzyżówka.
Definicja SZKŁO WODNE:
Co to jest wodne metakrzemianów sodu (szkło sodowe) albo potasu (szkło potasowe), zawiera nadmiar tlenku krzemu(IV) i dodatkowo wodorotlenek sodu, który zapobiega hydrolizie. S.w. jest bezb., gęstą cieczą sączenie co to jest.
Definicja SMAR:
Co to jest substancja użytkowana w celu pomniejszenia tarcia (na przykład wazelina, olej sączenie słownik.

Czym jest SĄCZENIE znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: