Słownik SADZA co to znaczy.
Słownik SADZA. Co znaczy składająca się gł. z drobnokrystalicznego ↑ grafitu. Powstaje w czasie.

Czy przydatne?

Definicja SADZA

Co to znaczy sadza: czarnego koloru bezpostaciowa "odmiana" węgla, w istocie składająca się gł. z drobnokrystalicznego ↑ grafitu. Powstaje w czasie spalania gazowych związków org. przy niedostatecznym dostępie powietrza, wskutek wydzielania się, zawartego w świecącym płomieniu, węgla na zimniejszej powierzchni; sama może spalać się gwałtownie, a niekiedy nawet wybuchowo. S. jest użytkowana jako czarny barwnik i wypełniacz do ↑ kauczuku

Definicja SUBSTANCJE HOMOPOLIATOMOWE:
Co to jest składające się z wielu atomów tego samego rodzaju. Przykładami s.h. mogą być odmiany alotropowe pierwiastków (ozon O3, diament, grafit), jak także substancje nie stanowiące wyodrębnionych odmian sadza.
Definicja STRONT:
Co to jest Stronium), pierwiastek chem., metal, Z = 38, m.at. 87,62u, ekipa ↑ berylowców. Odkryty poprzez A. Crawforda w 1790 r., czysty metal dostał H. Davy w 1808 r. W przyrodzie występuje w formie minerałów sadza.
Definicja ŚREDNIA WAŻONA:
Co to jest wybranej wielkości mieszaniny złożonej ze zbioru n wartości x1, x2,... , xn, których wagi wynoszą adekwatnie z1, z2,..., zn obliczana wzorem: gdzie: n - liczba składników; xi - wartość x składnika i sadza.
Definicja SÓL KAMIENNA:
Co to jest skała osadowa składająca się z ↑ halitu sadza.

Czym jest SADZA znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: