Słownik SAMOZAPŁON co to znaczy.
Słownik SAMOZAPŁON. Co znaczy spalania, na przykład wskutek podgrzania substancji do adekwatnie.

Czy przydatne?

Definicja SAMOZAPŁON

Co to znaczy samozapłon: zdarzenie opierające na samorzutnym rozpoczęciu się reakcji spalania, na przykład wskutek podgrzania substancji do adekwatnie wysokiej temp., zwanej temp. samozapłonu (co używane jest między innymi w silnikach wysokoprężnych, gdzie pary paliwa zapalają się wskutek podgrzania przy sprężeniu). S. występuje także jako przedwczesny zapłon mieszanki benzynowo-powietrznej w zwyczajnych silnikach, powodując negatywne zdarzenie zwane "stukaniem" (↑ antydetonatory). S. mogą ulec również na przykład siano albo węgiel składowane w sporych ilościach bez odpowiedniego zabezpieczenia, umożliwiającego odprowadzenie powstającego ciepła

Definicja STRUKTURA PIERWSZORZĘDOWA BIAŁKA:
Co to jest występowania poszczególnych ↑ aminokwasów w cząsteczce białka (ogólnie struktura pierwszorzędowa to kolejność różnych monomerów w cząsteczce polimeru). Mechanizm badania s.p.b. jest złożony i samozapłon co znaczy.
Definicja SKŁAD ILOŚCIOWY:
Co to jest ↑ skład chemiczny samozapłon krzyżówka.
Definicja STERNITY:
Co to jest pochodnych arsenu, użytkowanych jako ↑ bojowe środki trujące wywołujące kichanie, kaszel, a w większych stężeniach wymioty. Do sternitów należy między innymi ↑ adamsyt. Działanie jest tak mocne, iż samozapłon co to jest.
Definicja STANY WZBUDZONE:
Co to jest układu kwantowego, charakteryzujące się energią większą niż energia ↑ stanu podstawowego układu. Układ przechodzi ze stanu podstawowego w s.w. w rezultacie pochłonięcia (absorpcji) kwantu energii o samozapłon słownik.

Czym jest SAMOZAPŁON znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: