Słownik SAMOZAPŁON co to znaczy.
Słownik SAMOZAPŁON. Co znaczy spalania, na przykład wskutek podgrzania substancji do adekwatnie.

Czy przydatne?

Definicja SAMOZAPŁON

Co to znaczy samozapłon: zdarzenie opierające na samorzutnym rozpoczęciu się reakcji spalania, na przykład wskutek podgrzania substancji do adekwatnie wysokiej temp., zwanej temp. samozapłonu (co używane jest między innymi w silnikach wysokoprężnych, gdzie pary paliwa zapalają się wskutek podgrzania przy sprężeniu). S. występuje także jako przedwczesny zapłon mieszanki benzynowo-powietrznej w zwyczajnych silnikach, powodując negatywne zdarzenie zwane "stukaniem" (↑ antydetonatory). S. mogą ulec również na przykład siano albo węgiel składowane w sporych ilościach bez odpowiedniego zabezpieczenia, umożliwiającego odprowadzenie powstającego ciepła

Definicja SOLWOLIZA:
Co to jest rozkład związku chem. w roztworze pod wpływem rozpuszczalnika; w przemianie tej biorą udział cząsteczki rozpuszczalnika. W razie, gdy rozpuszczalnikiem jest woda, mechanizm ten nazywa się ↑ hydrolizą samozapłon.
Definicja SKŁODOWSKA-CURIE MARIA:
Co to jest znakomita fizyczka i chemiczka pol., żyła i pracowała we Francji, pierwsza kobieta będąca prof. Sorbony, żona P. Curie. Wspólnie z nim w 1898 r. odkryła rad i polon. Dwukrotna laureatka Nagrody Nobla samozapłon.
Definicja SUPERFOSFAT:
Co to jest ↑ nawozy fosforowe samozapłon.
Definicja SYROP SKROBIOWY:
Co to jest wytwór hydrolizy ↑ skrobi, mieszanina ↑ glukozy, ↑ maltozy i ↑ dekstryn samozapłon.

Czym jest SAMOZAPŁON znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: