Słownik SAMOZAPŁON co to znaczy.
Słownik SAMOZAPŁON. Co znaczy spalania, na przykład wskutek podgrzania substancji do adekwatnie.

Czy przydatne?

Definicja SAMOZAPŁON

Co to znaczy samozapłon: zdarzenie opierające na samorzutnym rozpoczęciu się reakcji spalania, na przykład wskutek podgrzania substancji do adekwatnie wysokiej temp., zwanej temp. samozapłonu (co używane jest między innymi w silnikach wysokoprężnych, gdzie pary paliwa zapalają się wskutek podgrzania przy sprężeniu). S. występuje także jako przedwczesny zapłon mieszanki benzynowo-powietrznej w zwyczajnych silnikach, powodując negatywne zdarzenie zwane "stukaniem" (↑ antydetonatory). S. mogą ulec również na przykład siano albo węgiel składowane w sporych ilościach bez odpowiedniego zabezpieczenia, umożliwiającego odprowadzenie powstającego ciepła

Definicja SIEĆ KRYSTALICZNA:
Co to jest sieć przestrzenna - symetryczny układ punktów w przestrzeni trójwymiarowej obrazujący strukturę kryształu samozapłon.
Definicja SIARCZAN(VI) AMONU ŻELAZA(II):
Co to jest związek chem. o wzorze (NH4)2SO4·FeSO4·6H2O, jasnozielone kryształy rozp. w wodzie, spółka akcyjnaż. należy do najtrwalszych soli żelaza(II); temp rozkładu 100÷110 °C. Użytkowany jako reduktor w samozapłon.
Definicja STAUDINGER HERMANN:
Co to jest niem. Od 1912 do 1925 r. prof. Uniwersytetu Technicznego w Zurychu, w dalszym ciągu Uniwersytetu w Freiburgu (do 1956). Prowadził badania ↑ skrobi, ↑ celulozy i ↑ tworzyw sztucznych i wyjaśniał ich samozapłon.
Definicja STERNITY:
Co to jest pochodnych arsenu, użytkowanych jako ↑ bojowe środki trujące wywołujące kichanie, kaszel, a w większych stężeniach wymioty. Do sternitów należy między innymi ↑ adamsyt. Działanie jest tak mocne, iż samozapłon.

Czym jest SAMOZAPŁON znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: