Słownik SEABORG co to znaczy.
Słownik SEABORG. Co znaczy 106, m.at. 263,12u, ekipa ↑ chromowców. Otrzymany sztucznie w 1974 r.

Czy przydatne?

Definicja SEABORG

Co to znaczy seaborg: znak Sg, (z łaciny Seaborgium), pierwiastek chem., metal, Z = 106, m.at. 263,12u, ekipa ↑ chromowców. Otrzymany sztucznie w 1974 r. poprzez A. Ghiorso i współpracowników (izotop 263Sg; w rezultacie bombardowania izotopu kalifornu 249Cf jądrami tlenu 18O). Pierwiastek promieniotwórczy; w najwyższym stopniu rozpowszechniony izotop 263Sg (τ1/2 = 0,8s), najdłużej żyjący izotop 266Sg (τ1/2 = 21s). W przyrodzie nie występuje. W temp. pokojowej s. jest najprawdopodobniej szarym albo srebrzystobiałym ciałem stałym; szacunkowa gęstość 35g·cm-3. Konfiguracja elektronów walencyjnych atomów s. 6d47s2; najprawdopodobniej najtrwalszy stopień utlenienia VI

Definicja SPIŻ:
Co to jest brązów, zawierający prócz ↑ miedzi i ↑ cyny, również ↑ cynk i ↑ ołów, a wykazujący znaczącą odporność na ścieranie. Użytkowany do wytwarzania części maszyn, dzwonów, przedmiotów dekoracyjnych seaborg.
Definicja SALETRA INDYJSKA:
Co to jest ↑ azotan(V) potasu seaborg.
Definicja SZLAM:
Co to jest po przebiegu procesu chem., opadające na dno naczynia reakcyjnego (na przykład elektrolizera) w formie bezpostaciowego osadu (błota). Szlam elektrolityczny regularnie zawiera cenne pierwiastki seaborg.
Definicja SUBSTANCJA PIANOTWÓRCZA:
Co to jest ↑ substancja powierzchniowo aktywna utrwalająca pianę seaborg.

Czym jest SEABORG znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: