Słownik SIARKOWODÓR co to znaczy.
Słownik SIARKOWODÓR. Co znaczy wytwór rozkładu materii org. (na przykład jaj). Dobrze rozp. w.

Czy przydatne?

Definicja SIARKOWODÓR

Co to znaczy siarkowodór: związek o wzorze H2S. Bezb. gaz o odrażającym zapachu, wytwór rozkładu materii org. (na przykład jaj). Dobrze rozp. w wodzie, tworzy słaby kwas siarkowodorowy. Sole tego kwasu nazywają się siarczkami i podobnie, jak sam kwas, zawierają siarkę na -II stopniu utlenienia. S. można dostać w reakcji substancji prostych albo poprzez rozkład siarczków dzięki silnych kwasów, na przykład FeS + 2HCl H2S + FeCl2. S. i siarczki są mocnymi reduktorami, mogą utleniać się do siarki pierwiastkowej, SO2 i H2SO4. H2S jest związkiem toksycznym, wywierającym patogenny wpływ na komórki nerwowe

Definicja SKAND:
Co to jest Scandium), pierwiastek chem., metal, Z = 21, m.at. 44,955591u, ekipa ↑ skandowców. Odkryty w 1879 r. poprzez L. Nilsena. Istnienie skandu przewidział D.I. Mendelejew w 1871 r. (↑ eka-pierwiastki). W siarkowodór.
Definicja SZKŁO DOZYMETRYCZNE:
Co to jest szkło optyczne, które wymienia zabarwienie pod wpływem promieniowania jonizującego (zawiera halogenki srebra). Użytkowane do pomiaru czasu i intensywności promieniowania siarkowodór.
Definicja STOPIEŃ UTLENIENIA:
Co to jest współczynnik liczbowy informujący, ile elektronów przyjął albo oddał atom pierwiastka. Pierwiastki w stanie wolnym mają stopień utlenienia równy zero, na przykład Li0, Mg0, S0 i tak dalej W siarkowodór.
Definicja SUBSTANCJA ROZPUSZCZALNA:
Co to jest ↑ rozpuszczalność siarkowodór.

Czym jest SIARKOWODÓR znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: