Słownik SIARKOWODÓR co to znaczy.
Słownik SIARKOWODÓR. Co znaczy wytwór rozkładu materii org. (na przykład jaj). Dobrze rozp. w.

Czy przydatne?

Definicja SIARKOWODÓR

Co to znaczy siarkowodór: związek o wzorze H2S. Bezb. gaz o odrażającym zapachu, wytwór rozkładu materii org. (na przykład jaj). Dobrze rozp. w wodzie, tworzy słaby kwas siarkowodorowy. Sole tego kwasu nazywają się siarczkami i podobnie, jak sam kwas, zawierają siarkę na -II stopniu utlenienia. S. można dostać w reakcji substancji prostych albo poprzez rozkład siarczków dzięki silnych kwasów, na przykład FeS + 2HCl H2S + FeCl2. S. i siarczki są mocnymi reduktorami, mogą utleniać się do siarki pierwiastkowej, SO2 i H2SO4. H2S jest związkiem toksycznym, wywierającym patogenny wpływ na komórki nerwowe

Definicja SACHARYNA:
Co to jest substancja stosowana do słodzenia (↑ syntetyczne substancje słodzące), 300-500 razy słodsza od ↑ sacharozy, dobrze rozp. w wodzie, ciało stałe; wycofana z użycia z racji na szkodliwość dla zdrowia siarkowodór.
Definicja SZKŁO OPTYCZNE:
Co to jest szkła, użytkowane do wyrobu przyrządów optycznych i naczyń ozdobnych. Sz.o. są jednorodne i bezb. w całej masie; o w miarę niskich temp. mięknięcia; dużej gęstości 3,5÷5g·cm-3 (w razie zawartości siarkowodór.
Definicja SUCHA DESTYLACJA:
Co to jest substancji bez dostępu powietrza, skutkuje wydzielenie z niej substancji lotnych (gazowych i ciekłych). S.d. węgla kopalnego nazywa się koksowaniem (↑ koksowanie węgla). Istotnym procesem jest sucha siarkowodór.
Definicja STĘŻENIE MOLALNE:
Co to jest ca - relacja liczności materii (n) substancji rozpuszczonej do masy rozpuszczalnika (ma siarkowodór.

Czym jest SIARKOWODÓR znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: