Słownik SILAN co to znaczy.
Słownik SILAN. Co znaczy w reakcji SiCl4 z tetrahydrydoglinianem litu LiAlH4, w środowisku.

Czy przydatne?

Definicja SILAN

Co to znaczy silan: krzemowodór, gaz o wzorze SiH4, analog metanu. Otrzymywany w reakcji SiCl4 z tetrahydrydoglinianem litu LiAlH4, w środowisku bezwodnym. Znane są również homologi silanu o wzorze SinHn + 2 (n≤6), a również łańcuchowe polisilany. Związki krzemu z wodorem gwałtownie reagują z wodą i fluorowcami, na powietrzu ulegają samozapłonowi i spalają się wybuchowo, różnią się zatem znacząco od węglowodorów. Większa reaktywność silanów wynika z niewysycenia koordynacyjnego atomów krzemu (↑ wysycenie koordynacyjne)

Definicja SALETRA INDYJSKA:
Co to jest ↑ azotan(V) potasu silan.
Definicja STEREOIZOMERIA:
Co to jest polegającej na różnej budowie geometrycznej cząsteczki, na różnym przestrzennym położeniu jej fragmentów względem siebie. Kolejność atomów w cząsteczce, położenie i rodzaj łączących je wiązań są te silan.
Definicja SCHRÖDINGER ERWIN:
Co to jest austriacki, prof. uniwersytetów w Berlinie, Oxfordzie, Gandawie, jeden z artystów falowej teorii materii, podał fundamentalne równanie mechaniki kwantowej, tak zwany ↑ równanie Schrödingera. W 1933 r silan.
Definicja SZKŁO FOTOCHROMOWE:
Co to jest szkło borowo-glinowe (↑ szkła borowo glinowe); przykładowy skład: SiO2 - 60,1%, Al2O3 - 9,5%, Na2O - 10,0%, B2O3 - 20,0%, AgX (X = F, Cl, Br) - 0,4%, CuO - 0,015% (tlenek miedzi(II) pełni rolę ↑ silan.

Czym jest SILAN znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: