Słownik SKALENIE co to znaczy.
Słownik SKALENIE. Co znaczy skorupie ziemskiej; glinokrzemiany sodu, potasu i wapnia. Do ekipy tej.

Czy przydatne?

Definicja SKALENIE

Co to znaczy skalenie: ekipa minerałów, w najwyższym stopniu rozpowszechnionych w skorupie ziemskiej; glinokrzemiany sodu, potasu i wapnia. Do ekipy tej należą między innymi: ↑ albit, ↑ anorytyt i ↑ ortoklaz. Nie wszystkie s. użytkowane są jako kamienie ozdobne, na przykład zielony amazonit, czarny labrador

Definicja SPIN:
Co to jest momentu pędu cząstki, na przykład elektronu. Dla elektronu ma tylko jedną wartość, ustaloną ↑ spinową liczbą kwantową równą 1/2 i dwie możliwe orientacje przestrzenne, określone dwoma wartościami ↑ skalenie.
Definicja SILIKONY:
Co to jest wielkocząsteczkowych związków krzemoorganicznych; związki niepalne, o bardzo dużej odporności chem., wytrzymałości mechanicznej i termicznej, dobrych właściwościach smarnych i dielektrycznych skalenie.
Definicja ŚNIADECKI JĘDRZEJ:
Co to jest 1768-1838) chemik pol., doktor, biolog i filozof. Prof. Uniwersytetu Wileńskiego, artysta pol. słownictwa chem., autor pierwszego pol. podręcznika chemii skalenie.
Definicja SĘDZIWÓJ MICHAŁ:
Co to jest 1566-1636) pol. alchemik, działał na dworze króla Zygmunta III Wazy i cesarza Rudolfa II w Pradze. W Europie znany jako Sendivogus Polonus skalenie.

Czym jest SKALENIE znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: