Słownik STALE co to znaczy.
Słownik STALE. Co znaczy zawierają zazwyczaj niewielkie ilości dodatków metalurgicznych: ↑ manganu.

Czy przydatne?

Definicja STALE

Co to znaczy stale: stopy żelaza z węglem (o zawartości węgla do 1,7%), zawierają zazwyczaj niewielkie ilości dodatków metalurgicznych: ↑ manganu, ↑ krzemu, ↑ fosforu i ↑ siarki. Obecność siarki wpływa niekorzystnie na właściwości stali - skutkuje kruchość i pomniejszenie kowalności i odporności na ↑ korozję. Z racji na skład s. dzielimy na: ↑ stale węglowe (niestopowe) i ↑ stale szlachetne (stopowe). Stale otrzymuje się z ↑ surówki w procesie ↑ świeżenia w konwertorach Bessemera i Thomasa, poprzez stapianie w piecach martenowskich, tyglach albo piecach elektrycznych. Użytkowana we wszystkich gałęziach przemysłu

Definicja SMOŁA WĘGLOWA:
Co to jest pogazowa albo wysokotemperaturowa, pozostałość w procesie produkcji koksu drogą ogrzewania węgla w temp. ~1000°C bez dostępu powietrza (↑ piroliza). S.w. złożona jest z różnych związków aromatycznych stale.
Definicja SPINELE:
Co to jest MIIMIII2O4, MII = Fe, Mg, MIII = Al, Fe, Cr. Do s. należą między innymi: ↑ magnetyt, ↑ chromit i spinel właściwy (MgAl2O4), którego przezroczyste, zabarwione na czerwono, niebiesko albo fioletowo stale.
Definicja SUBSTANCJA PIANOTWÓRCZA:
Co to jest ↑ substancja powierzchniowo aktywna utrwalająca pianę stale.
Definicja SZEREGI ROZPADÓW PROMIENIOTWÓRCZYCH:
Co to jest ze sobą nuklidów promieniotwórczych; każdy człon szeregu powstaje w rezultacie przemiany promieniotwórczej poprzedniego. Odznacza się trzy szeregi naturalne: torowy, uranowo-aktynowy, uranowo-radowy stale.

Czym jest STALE znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: