Słownik STERNITY co to znaczy.
Słownik STERNITY. Co znaczy bojowe środki trujące wywołujące kichanie, kaszel, a w większych.

Czy przydatne?

Definicja STERNITY

Co to znaczy sternity: ekipa związków org., pochodnych arsenu, użytkowanych jako ↑ bojowe środki trujące wywołujące kichanie, kaszel, a w większych stężeniach wymioty. Do sternitów należy między innymi ↑ adamsyt. Działanie jest tak mocne, iż nie można mieć nałożonej maski przeciwgazowej. Środkiem łagodzącym symptomy podrażnienia jest azotan(III) amylowy. Użytkowane poprzez Niemców w I wojnie światowej

Definicja SKŁAD CHEMICZNY SŁOŃCA:
Co to jest jakościowy i ilościowy) gwiazdy Układu Słonecznego (Słońca); pierwsze 15 pierwiastków stanowi 99,60% masy i to są: wodór (70%mas.), hel (28%mas.), tlen (0,8%mas.), węgiel (0,3%mas.), żelazo, azot sternity.
Definicja SZKŁO:
Co to jest ↑ szkło krzemianowe sternity.
Definicja SPINELE:
Co to jest MIIMIII2O4, MII = Fe, Mg, MIII = Al, Fe, Cr. Do s. należą między innymi: ↑ magnetyt, ↑ chromit i spinel właściwy (MgAl2O4), którego przezroczyste, zabarwione na czerwono, niebiesko albo fioletowo sternity.
Definicja STALE:
Co to jest węglem (o zawartości węgla do 1,7%), zawierają zazwyczaj niewielkie ilości dodatków metalurgicznych: ↑ manganu, ↑ krzemu, ↑ fosforu i ↑ siarki. Obecność siarki wpływa niekorzystnie na właściwości sternity.

Czym jest STERNITY znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: