Słownik STOPY co to znaczy.
Słownik STOPY. Co znaczy składzie także pierwiastki niemetaliczne, na przykład C, Si, P, N.

Czy przydatne?

Definicja STOPY

Co to znaczy stopy: mieszaniny dwóch albo więcej metali, mogą zawierać w swym składzie także pierwiastki niemetaliczne, na przykład C, Si, P, N. Pozyskiwane poprzez stopienie i zmieszanie wyjściowych składników albo redukcję substancji użytych do tworzenia stopu. Z racji na formy krystaliczne stopy dzielimy na homogeniczne i heterogeniczne. Własności fiz., chem. i mechaniczne stopu zależą od jego składu. Na przykład cyna i miedź są miękkimi metalami, z kolei ich stop, zawierający 75÷80% Cu i 25÷20% Sn, jest bardzo twardy i służy do wyrobu dzwonów

Definicja ŚREDNIA GEOMETRYCZNA:
Co to jest G - wartość średnia zbioru wartości x1, x2,... , xn obliczana ze wzoru: gdzie: n - liczba składników; xi - wartość x składnika i stopy.
Definicja SPIŻ:
Co to jest brązów, zawierający prócz ↑ miedzi i ↑ cyny, również ↑ cynk i ↑ ołów, a wykazujący znaczącą odporność na ścieranie. Użytkowany do wytwarzania części maszyn, dzwonów, przedmiotów dekoracyjnych stopy.
Definicja SUBSTANCJA POWIERZCHNIOWO CZYNNA:
Co to jest zmniejszająca napięcie powierzchniowe cieczy, ma właściwości zwilżające, emulgujące i pieniące, użytkowana w celu otrzymania trwałej emulsji. Na przykład wytrząsanie benzenu z wodą skutkuje stopy.
Definicja SZKŁO MLECZNE:
Co to jest potasowo wapniowe; przykładowy skład: SiO2 - 68%, Al2O3 - 4,5%, Na2O - 13,9%, K2O - 3,5%, CaO - 0,1%, ZnO - 2,0%, Fe2O3 - 5,4% i SnO2 (odpowiedzialny za mlecznobiałą barwę). Użytkowane do wyrobu stopy.

Czym jest STOPY znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: