Słownik SURÓWKA co to znaczy.
Słownik SURÓWKA. Co znaczy zazwyczaj niewielkie ilości dodatków metalurgicznych: manganu, krzemu.

Czy przydatne?

Definicja SURÓWKA

Co to znaczy surówka: stop żelaza z węglem (o zawartości węgla 2,5÷4,5%), zawiera zazwyczaj niewielkie ilości dodatków metalurgicznych: manganu, krzemu, fosforu i siarki. Gł. wytwór wytopu w ↑ ogromnym piecu. S. szara (zawiera węgiel w formie grafitu, wiele krzemu, niewiele manganu) przetwarzana jest na ↑ żeliwo. S. biała (zawiera węgiel w formie ↑ cementytu, wiele manganu i niewiele krzemu) przerabiana na ↑ stale w procesie ↑ świeżenia. Użytkowana do wyrobu żeliwa i ↑ stali węglowych i ↑ stopowych

Definicja SYLVANIT:
Co to jest minerał, AuAgTe4, barwy stalowoszarej, rzadki minerał złota surówka.
Definicja SKALENIE:
Co to jest najwyższym stopniu rozpowszechnionych w skorupie ziemskiej; glinokrzemiany sodu, potasu i wapnia. Do ekipy tej należą między innymi: ↑ albit, ↑ anorytyt i ↑ ortoklaz. Nie wszystkie s. użytkowane są surówka.
Definicja ŚREDNIA WAŻONA:
Co to jest wybranej wielkości mieszaniny złożonej ze zbioru n wartości x1, x2,... , xn, których wagi wynoszą adekwatnie z1, z2,..., zn obliczana wzorem: gdzie: n - liczba składników; xi - wartość x składnika i surówka.
Definicja SOLWATACJA:
Co to jest mechanizm łączenia się cząsteczek (albo jonów) substancji rozpuszczonej z cząsteczkami rozpuszczalnika (wody (↑ hydratacja), acetonu (CH3COCH3), acetonitrylu (CH3CN), DMF, DMSO) w tak zwany solwaty surówka.

Czym jest SURÓWKA znaczenie w Definicje chemia S .

  • Dodano:
  • Autor: