Słownik TERMOMETR co to znaczy.
Słownik TERMOMETR. Co znaczy między innymi: termometry gazowe, cieczowe i mechaniczne.

Czy przydatne?

Definicja TERMOMETR

Co to znaczy termometr: urządzenie wykorzystywane do pomiaru temp.. Rozróżniamy między innymi: termometry gazowe, cieczowe i mechaniczne, wykorzystujące zdarzenie rozszerzalności cieplnej substancji (na przykład rtęci, zabarwionego alkoholu albo galu) wraz ze wzrostem temp.; termometry oporowe, gdzie wykorzystuje się zdarzenie wzrostu oporu elektrycznego wraz ze wzrostem temp.. Należy pamiętać, iż t. rtęciowym można mierzyć temp. w dziedzinie ograniczonym wartościami t.t. (-38,84°C) i t.w. (357°C) rtęci

Definicja TYTANOWCE:
Co to jest okresowego, blok d, do której należą następujące pierwiastki: ↑ tytan, ↑ cyrkon, ↑ hafn, ↑ rutherford. Wszystkie pierwiastki to metale i równocześnie ciała stałe. Konfiguracja elektronów walencyjnych termometr co znaczy.
Definicja THÉNARD LOUIS JACQUES:
Co to jest franc., odkrył: wpływ światła na reakcję ↑ chloru z ↑ wodorem, ↑ nadtlenek wodoru, dostał niebieski pigment, tak zwany błękit Thenarda. W 1808 r. Gay-Lussac i Thenard otrzymali z ↑ kwasu borowego ↑ termometr krzyżówka.
Definicja TWORZYWA TERMOUTWARDZALNE:
Co to jest gatunku ↑ duroplastów, które są plastyczne tylko w startowym etapie wytwarzania, a ich dalsze ogrzewanie prowadzi do twardego, nietopliwego, przeważnie nierozp. materiału. Wywołane to jest termometr co to jest.
Definicja Ta:
Co to jest znak ↑ tantalu termometr słownik.

Czym jest TERMOMETR znaczenie w Definicje chemia T .

  • Dodano:
  • Autor: