Słownik TERPENTYNA co to znaczy.
Słownik TERPENTYNA. Co znaczy rezultacie ↑ destylacji z parą wodną żywicy drzew iglastych albo ich.

Czy przydatne?

Definicja TERPENTYNA

Co to znaczy terpentyna: bezb. albo żółtawa ciecz (t.w. 155÷170°C), pozyskiwana w rezultacie ↑ destylacji z parą wodną żywicy drzew iglastych albo ich rozdrobnionego drewna. Użytkowana jako rozpuszczalnik do farb i lakierów

Definicja TURMALIN:
Co to jest boroglinokrzemian magnezu, sodu, wapnia, żelaza; bezb., brunatny albo czarny; odmiany przezroczyste użytkowane są w jubilerstwie jako kamienie szlachetne, odmiany nieprzezroczyste użytkowane do terpentyna.
Definicja TRAN:
Co to jest zwierzęcy (niezwykły, gdyż tłuszcze zwierzęce są substancjami stałymi), otrzymywany z ryb i wielorybów, zawierający poza glicerydami duże ilości witaminy A i D, a również witaminę E i ślady jodu terpentyna.
Definicja TRAWIENIE:
Co to jest powierzchniowej warstwy metalu albo szkła poprzez wykorzystanie wodnych roztworów kwasów (w razie szkła - ↑ kwasu fluorowodorowego), zasad albo soli lub elektrolitycznie, w celu uzyskania ustalonych terpentyna.
Definicja TERMOCHEMIA:
Co to jest badający i opisujący konsekwencje energetyczne reakcji chem. Ogólna zasada termochemii ma następującą postać: w trakcie tworzenia się dowolnego związku chemicznego jest wydzielana (pochłaniana terpentyna.

Czym jest TERPENTYNA znaczenie w Definicje chemia T .

  • Dodano:
  • Autor: